מכון חיבורים סניף חולון

כל המידע על הטיפולים שלנו בסניף חולון . מי הם הפסיכולוגים והעו"סים הקליניים בצוות שלנו? באלו קשיים ומצוקות אנו מטפלים? ומהי גישת CBT לטיפול ממוקד ויעיל?

חיבורים סניף חולון

סוקולוב 92, חולון
ימי א’-ה’ 08:00-22:00
ימי ו’ 08:00-16:00

מי אנחנו?

ברוכים הבאים למכון חיבורים סניף חולון. בקליניקה החדישה והאינטימית של חיבורים בחולון עובדים פסיכולוגים ועובדים סוציאלים קליניים המתמחים בטיפול בחרדה, דיכאון, OCD, משברי חיים וערך עצמי נמוך. הטיפולים מתקיימים באווירה נעימה ורגועה, אחת לשבוע ביום ושעה המתאימים לכם.

המכון קיים כ 9 שנים, התחלנו את דרכנו כקליניקה קטנה בנמל תל אביב ובשנים האחרונות התרחבנו לרעננה וחולון. הצוות שלנו עובד יחד ואנו נפגשים אחת לשבוע לישיבת צוות של 4 שעות במהלכה אנו לומדים ומדברים על הטיפולים במכון. את צוות המכון מובילים ד”ר רן אלמוג ואור פרי. שני פסיכולוגים קליניים בכירים אשר אחראיים על הדרכת הצוות בגישת ACT ( גל שלישי של הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי).

נשים מחייכות

על דרכי הטיפול שלנו

אנחנו מטפלים בגישות ממוקדות ובראשון CBT, טיפול קוגניטיבי התנהגותי מכוון שזו הגישה הטיפולית שהוכחה כיעילה ביותר לטיפול בחרדות, דיכאון, טראומה ו OCD. אנחנו יודעים שאלו שפונים אלינו, נמצאים בדרך כלל במשבר או מצוקה גבוהה, במצב כזה ישנו צורך לאבחן בצורה מדוייקת, לתת מענה מהיר לכאב ולמצוקה, לאפשר הקלה משמעותית של הסמפטום בכדי שתוכלו לפנות מקום לעבודה משמעותית ממוקדת בגורם שיצר את הקושי. הגישה הקוגניטבית התנהגותית מאפשר לעשות בדיוק את זה על ידי פרוטוקול ברור שנועד לפנות לכל קושי או בעיה באופן ספציפי. לדוגמה טיפול בהתקפי חרדה בנוי ממספר שלבים וכלים:
  1. שלב האבחון, הפסיכולוג או פסיכולוגית בודקים על פי קריטריונים של DSM-V ( ספר האבחנות שבו משתמשים פסיכולוגים ופסיכיאטרים) האם ניתן לאבחן את המצב הרגשי/פזיולוגי כהתקף פאניקה ובמידה וכן ממשיכים לשלב הבא .
  2. שלב הפסיכואדיוקציה. בשלב זה המטפלים מסבירים על המנגנון הרגשי/מחשבתי/התנהגותי/פזיולוגי של התקפי חרדה ומסבירים אלו פעולות ומחשבות משמרים את ההתקפים ואלו יכולים לעצור אותם.
  3. שלב הזיהוי והשינוי המחשבתי – על מנת לזהות אלו מחשבות משמרות את ההתקף או אלו תפיסות ואמונות מחזקות את החרדה משתמשים בכלים שונים כגון ” דף מחשבות דיספונקציונאליות”, יומן מחשבות, איתגור מחשבתי וכו’.
  4. שלב החשיפה. הבנה מעמיקה של ההמנעויות שלנו וכיצד הן מחזקות התקפי פאניקה מאפשרת לנו להתחיל להחשף לפעולות שעד כה חששנו מהן מאד, אך לעיתים קרובות חשיפה זו היא המפתח לשינוי יותר מעמיק שמשנה את האופן שבו אנו חיים את חיינו ופועלים בצורה שיעילה ונכונה יותר עבורנו.
בסניף בחולון ישנם פסיכולוגים המומחים בטיפול בגישה זו. ניתן לדבר איתם בטלפון לפני הפגישה הראשונה ולשמוע מהם קצת יותר על הרקע האקדמי והנסיון התעסוקתי שלהם.
עובדים

לאילו גילאים מתאים הטיפול?

הטיפול הזה מתאים למבוגרים וגם לילדים ונוער מגילאי 5 ועד 18, כמובן שהמטפלים המומחים בטיפול בילדים משתמשים בפרוטוקולים טיפוליים המתאים לגילאים אלו. מעבר לכך, הם יודעים כיצד להתחבר ולפתח מוטיבציה אצל הילדים וללמד את ההורים את הכלים הטיפולים בכדי שיוכלו להעביר אותם ביומיום לילדהם.

אנחנו מטפלים הרבה בקשיים הקשורים לבעיות התנהגות, ערך עצמי וביטחון עצמי נמוך, התקפי זעם וחרדות חברתיות אצל ילדים. אצל בני נוער מטפלים גם בהתמכרויות למשחקי מחשב, קושי להגיע לבית הספר ובעיות במערכת היחסים המשפחתית.

מטפלות

איזורי שירות שלנו

אם אתם מאיזור חולון, בת ים, ראשון לציון, אזור ודרום תל אביב, הקליניקה יכולה להתאים לכם. היא ממוקמת ברחוב סוקולוב 92 בחולון ונגישה לנכים. מכוון שזהו ציר תחבורה ראשי יש מספר רב של אוטובוסים המגיעים לרחוב. כמו כן, הרחובות הסמוכים מלאים בחניה אפורה ובדרך כלל אין מצוקת חניה גדולה.

מקורות:

Current Diagnosis and Treatment of Anxiety Disorders

Alexander Bystritsky, Sahib S. Khalsa, Michael E. Cameron, Jason Schiffman

P T. 2013 Jan; 38(1): 30-38, 41-44, 57.

לשיתוף הכתבה >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print

אנחנו כאן בשבילכם

אין סיבה לסבול, השאירו פרטים ואנו נחזור אלייך עם מידע על טיפול מתאים

דילוג לתוכן