איך בוחרים פסיכולוג ילדים מומלץ?

חלק גדול מן המטופלים במכון חיבורים, הגיעו אלינו בהמשך להמלצה של אחד מחבריהם, שטופל על ידי המטפלים שלנו וחווה הצלחה. מהמלצותיהם של המטופלים שלנו אנו מבינים בדיוק אילו תכונות ונקודות חוזק הן שמקדמות את ההצלחה.

איך בוחרים פסיכולוג ילדים מומלץ?

נקודות חוזקה

אנו מודעים לחשיבותו של הקשר האישי בין המטפל למטופל, ולכן עובדים רק עם מטפלי ילדים מקצועיים, אנושיים ונגישים. כדי לוודא שהמטפלים שלנו יהיו מומחים בקשרים בין-אישיים, הם מתבקשים לשמור על קשר קבוע עם המנהלת המקצועית של המכון ולעבור סדנאות הדרכה בקבוצות קטנות.

· המטפלים שלנו מטפלים בסניפי המכון ולא בקליניקה משלהם. מדובר בצוות איכותי שנבחר בקפידה מתוך מאות מועמדים בעלי תואר שני קליני וניסיון מקצועי עשיר, ואנו משקיעים רבות בהעשרה ובפיתוח היכולת הטיפולית של כל אחד ואחד מהם באמצעות הרצאות מומחים, סדנאות וימי עיון, באווירה משפחתית ובהתאם לטכניקות החדישות ביותר.

· בהמשך לכך, המטפלים שלנו מתעדכנים תדיר בגישות החדשניות ביותר לטיפול, במחקרים פורצי הדרך העדכניים ביותר ובהכשרות המשמעותיות ביותר בתחום המומחיות שלהם. באמצעות הידע הענף הזה, הם מסוגלים לבצע אבחון מדויק ולגבש תכנית טיפולית המותאמת במיוחד לכל מטופל.

· אנו מודעים לכך שרבים מהפונים אלינו מגיעים בשעת משבר ומצוקה, ומשתמשים בכל האמצעים על מנת להציע סביבה תומכות ומכילה העונה על כל צרכיהם של המטופלים – לרבות אפשרות להתחלת טיפול באופן מיידי ושמירה על סודיות ואנונימיות מוחלטות.

פסיכולוג ילדים מומלץ

כיוון שאנו שואפים להציע את הטיפול המקצועי והטוב ביותר ללקוחותינו, חשוב לנו שתדעו כיצד לבחור ולזהות את המטפל הטוב ביותר עבור ילדכם. מובן שכל ילד מגיע לטיפול עם מטרות שונות, אך כל המטופלים הצעירים שלנו מגיעים אלינו על מנת לקדם שינוי בחייהם ובמצבם. אלו כמה מהתכונות המאפיינות 

  1. הכל תלוי במערכת היחסים. אומרים שעד 85% מהשינוי מתרחש בזכות מערכת היחסים הנוצרת בין המטפל לילד ו/או להורה. אם ילדכם לא יוצר קשר מיוחד עם המטפל שלו, מכל סיבה שהיא, או שהוא אינו בוטח במטפל שלו, אנו מציעים שתחפשו מטפל אחר.

2. מטפל טוב יוכל ליצור קשר גם עם ילד שלא רוצה לשתף פעולה. לעתים קרובות, אנו מופתעים מקשרים שנוצרים בין זוגות ייחודיים. חזינו בעבר בבני נוער היוצרים קשר עם מטפלים צעירים ומגניבים, אבל גם עם מטפלים ותיקים ומבוגרים יותר. הסיבה לכך היא כי כל המטפלים האלו חולקים עניין אמיתי בילד, ומוכנים להבין את העולם כפי שהילד מבין אותו. אם הילד שלכם לא משתף פעולה, מצאו מטפל אחר.

3. מטפל טוב לא עושה פתולוגיזציה. הוא מבחין בנקודות החוזק של הילד, והוא מוכן לשמוע את פתרונותיו האפשריים של הילד (או של ההורה) לאתגרים שאיתם הוא מתמודד. המטפל מבין שבעיותיו של הילד מהוות אמצעי התמודדות (חרדה מגינה על הילד מפני סכנה; אגרסיביות יכולה להיות אמצעי לחיפוש אחר שליטה). כאשר קיימת בעיה אמיתית, כמו הפרעת קשב, אנורקסיה, דיכאון או היעדרות, מטפל טוב רואה “את הבעיה כבעיה.” הוא לעולם לא יגיד, “זה ילד מדוכא.” הוא יגיד, “זה ילד המתמודד עם דיכאון.” מדובר בהבדל גדול. הילד הוא הרבה יותר מאשר מספר תסמינים. מעבר לבעיות שלו, הילד הוא אדם נפלא עם המון פוטנציאל. מטפל טוב יודע להבחין בין הבעיה לילד עצמו. אם אתם לא מרגישים שהמטפל מעריך את נקודות החוזק של ילדכם, חפשו אחר מטפל אחר.

4. מטפל טוב יהיה גם בן בריתו של ההורה, הגורם האחראי על הילד או האפוטרופוס שלו. הוא מבין שתפקידו כמטפל הוא זמני. האנשים האמיתיים שצריכים להיות מוכנים לסייע לילד הם האנשים המיוחדים שכבר נמצאים בחייו. מטפל טוב הוא מספיק צנוע על מנת להבין שהתרומה שלו היא מזערית, בהשוואה למה שיכולים להציע הגורמים החברתיים התומכים בילד. אנחנו לא מנסים לומר שהמטפל לא עושה את כל מה שהוא יכול לעשות על מנת לעזור, אבל כדאי להבין את הטיפול כצעד אחד בתהליך של החלמה וחיבור. אם המטפל גורם לכם לחוש שהטיפול הוא הדבר היחיד שירפא את ילדכם, מצאו מישהו צנוע יותר, שיוכל להעריך את גורמי התמיכה הטבעיים של הילד (וגורמים אלו כוללים, כמובן, גם אתכם!).

5. מטפל טוב לא מאשים אחרים בבעיותיו של הילד, וגם לא מאשים את הילד. מטפל טוב רואה בעיות כמורכבות ויודע שלעתים קרובות, גם הפתרונות הם מורכבים. האשמת הורים או בתי ספר או כל אחד אחר לא בהכרח תסייע לילד. אך אם המטפל יסייע לילד, לבית הספר או למשפחה לפעול על מנת להקל על הילד להצליח, הוא עשוי לגרום להבדל משמעותי. הפניית אצבעות מאשימות היא התנהגות שלילית. פעולה, מעודדת אותנו ליצור בריתות ולשפר את המצב. אם אתם מרגישים שהמטפל של ילדכם מאשים אחרים בבעיותיו של הילד, מצאו מישהו שיכוון אתכם לפעולה ויסייע לכם לפתור בעיות, במקום ליצור בעיות נוספות.

6. מטפל טוב מעריך את תרבותו של הילד, ואת ההקשר שבו הוא חי (וגם את התרבות וההקשר של חייהם של האחראים על הילד). אם אתם מרגישים שהמטפל מתעלם מהתרבות שלכם, או גרוע מכך, מזלזל בה, חפשו אחר מטפל אחר. האדם הזה לא חייב להיות חלק מהקבוצה האתנית, הגזעית או הקהילתית שלכם, אך עליו להיות רגיש להבדלים ומוכן לשאול שאלות בנוגע לאופן שבו התרבות והערכים שלכם יכולים לחזק את ילדכם.

עכשיו, כאשר אתם יודעים כיצד לבחור פסיכולוג הטוב ביותר עבור ילדכם, העצה הטובה ביותר שלנו תהיה להתחיל להכיר את הפסיכולוגים שלנו. תוכלו לצפות במומחי פסיכולוגיית הילדים שלנו דנים בתהליך וביעדי הטיפול בקטעי הווידאו שבאתר:

ראו גם: טיפול פסיכולוגי | בחירת טיפול פסיכולוגי | סוגי טיפול פסיכולוגי

לשיתוף הכתבה >>
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print