ילדה מטיילת יחד עם ההורים

הדרכת הורים אונליין

״מבחינתנו, הליבה של הדרכת הורים היא מציאה מחדש של הכיוון שלנו כהורים. אנחנו נוטים להיסחף למעגלי עשיה, שליטה ומחשבות ויכולים לשכוח את החיבור שלנו, את התשובה לשאלה- איזה הורה אני רוצה להיות?״- הפסיכולוג עמי ויזל, מדריך הורים במכון חיבורים

הדרכת ההורים אונליין לשנת 2021 יוצאת לדרך

השאירו פרטים ונשמח לשוב אליכם עם מידע נוסף

איך זה עובד?

הדרכת הורים היא הדרך המומלצת ביותר להוביל שינויים התנהגותיים ורגשיים אצל הילדים בזמן קצר- בממוצע 10 מפגשים.

כל המפגשים מתבצעים על ידי מטפל או מטופלת מוסמכים מתחום בריאות הנפש עם רישיון משרד הבריאות וניסיון בהדרכת הורים.

מועד המפגשים, המבנה שלהם והמספר שלהם משתנה בהתאם למורכבות המצב וההעדפות שלכם, ההורים.

המפגש הראשון מתקיים עם שני ההורים: לאחר מכן תחליטו ביחד עם המטפל/ת המוסמכים על התוכנית הטיפולית.

לעיתים, יוצע לעבוד במשך מספר מפגשים עם אחד ההורים בנפרד ואז לחזור למפגשים משותפים.

לאורך התהליך מתבצע משוב שוטף לניטור הרשמים שלכם והתגובות מצד הילדים. חשוב לזכור שההדרכה הזו היא בשבילכם: המטפלים שלנו בהחלט יוכלו להעניק ההתייחסות לקושי הרגשי שאתם חווים סביב המצב, כך שהטיפול מאפשר גם שינוי בתפיסת החרדה או המצוקה שלכם.

בסופה של ההדרכה, שאורכת כאמור כ-10 שבועות בממוצע, נוכל להסביר הסיבות למצב מהיבט רגשי, מחשבתי, התנהגותי, וביולוגי, נבנה תוכנית, ניישם אותה, נתרשם מהצלחתה ונתאים אותה במקרה הצורך.

אנחנו יודעים שאתם עמוסים. את ההדרכה ניתן לבצע בשעה וביום שנוחים לכם. מכון חיבורים עובד 6 ימים בשבוע משעה 7:00 בבוקר ועד 22:00 בלילה. בימי שישי המכון פועל עד השעה 16:00.

 

היתרונות בהדרכת ההורים במתכונת אונליין

הדרכת הורים בשיטה מקוונת (אונליין) יכולה להיות הפתרון במיוחד בתקופה הזאת. בין מגבלות הסגר, העבודה מהבית וילדים שלא הלכו לבית הספר תקופה ארוכה – קשה לפנות זמן גם לדברים החשובים. פגישה אונליין עם צוות המומחים של ״חיבורים״ יכולה לתת לכם את כל סל הכלים של הדרכת הורים – בנוחות של פגישה במקום שנוח לכם, בזמן שנוח לכם.

ילד משחק עם בועות סבון

איך הדרכת הורים תסייע לכם ומתי זה מומלץ?

הורות היא אתגר מתמשך, על אחת כמה וכמה בתקופה של מגיפה עולמית שגררה אחריה שנה מתוחה. הדרכת הורים נועדה לעזור באותם רגעים של חוסר ודאות או קושי במציאת האיזון מול הילדים: היא נותנת לכם כלים להתמודד עם היחסים בין האחים, ללמד את הילדים משמעת ומיומנויות חשובות, ולהבין טוב יותר מה עובר עליהם.

לא תמיד אנחנו כהורים יודעים מה הדרך הנכונה להתמודד עם הקשיים שעוברים על הילדים שלנו. החיכוך המתמיד שכולנו חווינו סגר אחרי סגר, עם השבתת מערכת החינוך, מערים קשיים נוספים. מגיפת הקורונה לא משפיעה רק עלינו – אלא גם מתסכלת את הילדים שלנו.[1]

 

מתי יש להציב גבולות? איך לתקשר עם המתבגר שמסתגר בחדר? כמה זמן צריך לפנות בשביל להיות עם הילדים ואיך מוצאים בתוכו גם זמן לעצמנו? הדרכת הורים מיועדת לענות על כל השאלות האלה בעזרת כלי התמודדות חשובים.[2]

 

 הדרכת הורים – למי היא מתאימה?

מי מאתנו לא הרגיש מתישהו בחייו שהוא יכול היה להיות הורה טוב יותר ממה שהוא עכשיו?

 

ספקות כאלה הם טבעיים, שכן ״ההורה המושלם״ לא קיים. זו מגבלה שחשוב להכיר בה כי היא מאפשרת לנו לצמוח מתוכה. לכך בדיוק מיועדת הדרכת הורים – צמיחה כהורה עבור עצמנו ועבור בני המשפחה שלנו.

 

הדרכת הורים יכולה לחזק את הבטחון שלך כהורה – דבר שהילדים שלנו מרגישים ללא ספק. היא מיועדת לעזור לכם לבנות קשר טוב יותר עם הילדים ולעזור להם – וגם לכם.

 

למעשה, אנחנו בחיבורים מאמינים שכל אחד יכול להרוויח מהדרכת הורים. אבל אל תסמכו רק עלינו – מחקרים פסיכולוגיים רבים הראו שסגנון ההורות יכול להשפיע על ההצלחה החברתית, האקדמית והנפשית של הילדים – מגילאי היסודי ועד חייהם הבוגרים.[3]

 

מכון חיבורים מעביר הדרכת הורים בשיטת ACT

עולם הפסיכולוגיה עובר חידושים רבים שנועדו להתאים את הגישה הטיפולית לצורך של המטופל, ולא להפך. שיטת ACT (Acceptance and Commitment Therapy – טיפול על-ידי קבלה ומחויבות) – מתמקדת בגמישות מחשבתית שמסייעת גם להורים וגם לילדים להתמודד עם קשיי היומיום.

 

מה המשמעות של גמישות מחשבתית? פירושה של שיטת ACT היא לקבל את עצמנו כמו שאנחנו ולצמוח מתוך קבלה זו: לשנות את ההתנהגות שלנו למה שהיינו רוצים לראות בעצמנו, ובמקרה של הדרכת הורים – להיות ההורים שהיינו רוצים עבור ילדינו. שיטת ACT מאמינה כי הדרך לשינוי מתחילה בקבלה עצמית.

 

הדרכת הורים בשיטת ACT תעזור לכם למצוא את סגנון ההורות שמתאים לכם, כדי שתרגישו רווחה נפשית ביחס שאתם מעניקים לילדיכם, אך גם לעצמכם.

 

השינוי העצמי שמציעה שיטת ACT מאפשר לשנות דברים מהותיים שמפריעים לכם בקשר עם ילדיכם בצורה שהוכחה מחקרית כמועילה לשני הצדדים בקשר. בין הקבלה הראשונית של עצמנו ועד לגילוי המחויבות לישום ההבנות הללו, נעבור יחד תהליך משמעותי של התמודדות עם הרגשות הלא נעימים שכולנו חווים והמצוקות היומיומיות – כולל ילדינו בבית.[4]

עלותה של פגישה בהדרכת הורים עומדת על 450 ש״ח.
ההדרכה היא אישית ומשתתפים בה רק המטפל/ת והורי הילד. לעיתים יוצע לצרף עוד אדם שמשמעותי לילד וחשוב שיהיה שותף בחלק מהמפגשים.
כן, אב או אם חד-הוריים יכולים לזכות בהנחה עבור הדרכת הורים במכון חיבורים.
אורכו של מפגש הדרכת הורים הוא כ-50 דקות. לעיתים יש צורך להאריך את המפגשים.

לשיתוף הכתבה >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print

דרג את הטיפול

4/5 (1)

אנחנו כאן בשבילכם

אין סיבה לסבול, השאירו פרטים ואנו נחזור אלייך עם מידע על טיפול מתאים

דילוג לתוכן