fbpx

אנו נותנים שירות ב- תל אביב   חולון   רעננה   ראשל”צ   פתח תקווה   ירושלים

אנו נותנים שירות ב- תל אביב   חולון   רעננה   ראשל”צ   פתח תקווה   ירושלים

לדעת יותר על מיניות ילדים

מיניות ילדים עלולה להיות נושא מביך למדי בעבור הורים ואנשי חינוך העוסקים בתחומי הגיל הרך או הילדות המוקדמת.

לדעת יותר על מיניות ילדים

אנו רגילים לתפוס את נושאי המין והמיניות כתחומים שאינם רק בלתי שייכים אלא גם הרסניים כלפי עולם הילדות. מבחינה תרבותית אנו נוטים לקשר מין עם אובדן התמימות והטוהר ומאחר שאלו בדיוק התכונות שאנו מייחסים לעולם הילדים אנו נוטים לראות את העיסוק במיניות בקרב ילדים כנושא שלילי ואפילו כטאבו. מאידך בתפיסה הפסיכולוגית אנו כולנו יצורים מיניים מרגע לידתנו המונעים על ידי הדחפים הטבועים בנו מלידה ועל כן הנושא של מיניות אינו נעדר מעולמם של ילדים. הורים לילדים ואנשי חינוך בגן או בבית הספר נתקלים לא פעם בגילויים כאלו או אחרים של מיניות בקרב ילדים שמלמדים כי הנושא הזה, והדחפים המהווים אותו, אינם נעדרים מתחום הילדות ולפיכך הם מחייבים מענה, בייחוד במקרים של התנהגות מינית חריגה.

נשים מחייכות

הילד התחיל לשאול שאלות בנושא מיניות?

אחת השאלות המורכבות בהקשר של מיניות ילדים היא שאלת ההבחנה מתי התנהגות מינית של ילדים היא נורמלית ומתי היא מהווה התנהגות מינית חריגה. מגע בין בנים ובנות בגן או בבית הספר הוא כמובן טבעי ואינו מהווה סיבה לחשש לבעיה כלשהי. גם מגע בין בנים ובנות הנושא אופן שאנו רגילים לתפוס כרומנטי או מיני כמו למשל נשיקות אינו בהכרח מהווה התנהגות מינית חריגה, שכן יש לזכור כי בנוסף לסקרנות טבעית ילדינו גם חשופים לעולם התרבותי שלנו והם לא פעם מבקשים לחקות פעולות של “מבוגרים” בכדי להידמות אליהם. מיניות ילדים חריגה יכולה ל בוא לידי ביטוי למשל בילד הכופה את עצמו בצורה מינית על אחרים בניגוד לרצונם ועושה זאת באופן מתמשך ומתגבר. סוגים אחרים של מיניות ילדים חריגה יכולים להיות התנהגות מינית שמקדימה את זמנה מבחינת גיל, כמו למשל אוננות טרם גיל ההתבגרות. לעיתים מיניות ילדים חריגה יכולה להיות מופנית גם כלפי מבוגרים באופן המעמיד אותם במקום לא נוח מול הילד וגורם להם למבוכה. במכון חיבורים יש צוות מקצועי ומנוסה בכל הקשור להדרכות הורים בהתמודדויות שונות. אנו מתמחים באבחון ילדים וייעוץ לגבי מיניות ילדים חריגה.

עובדים

להתמודד בהצלחה עם מיניות אצל ילדים

כאשר מתמודדים עם מיניות ילדים יש לזכור כי במקרים רבים, מיניות ילדים היא דבר טבעי ובריא ונובע כתוצאה מהסקרנות הטבעית של ילדים כלפי התנסויות בעולם וחקירתם את מערכת היחסים שלהם עם אחרים, וכי מיניות היא חלק טבעי מכל אחת מאיתנו ובכל גיל. באופן כללי יש לשים לב ליחס בין ההתנהגות המינית של הילד לבין גילו. הגיל הנורמטבי לתחילתה של התפתחות מינית הוא באזור גילאי 8-13, כאשר בנות נוטות “להבשיל” מוקדם יותר. התנהגות מינית שנדמית מוקדמת מכפי גילה, כמו אוננות או ניסיון לקיים יחסי מין בגיל הילדות, מחייבים תשומת לב הורית, מקצועית ובמקרים קיצוניים גם טיפולית. בכל מקרה של התמודדות עם מיניות ילדים חריגה יש להתנהל בצורה שאינה יוצרת אצל הילד רתיעה עתידית כלפי מין ושאינה משבשת אלא רק “מחזירה למסלול” הטבעי את המיניות של הילד. במכון חיבורים מגוון טיפולים המותאמים אישית לילדה אשר מסייעים בהתמודדות עם מיניות מוקדמת וחריגה. לכל ילד אנו מתאימים טיפול באמצעים שונים, בין יתר הטיפולים שאנו מציעים טיפול באמצעות אומנות, טיפול במשחק, טיפולים פסיכולוגים ועוד.
מטפלות

לשיתוף הכתבה >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print

דרג את הטיפול

No ratings yet.

בעלים ומנהלת מכון חיבורים, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית. מעל 15 שנות נסיון בטיפול בחרדה בגישות ממוקדות.

במיוחד בימים מורכבים אלו המומחים שלנו כאן עבורך.

להתאמה אישית של טיפול ממוקד ומחזק

אנחנו כאן בשבילכם

אין סיבה לסבול, השאירו פרטים ואנו נחזור אלייך עם מידע על טיפול מתאים

התחל/י צ'אט
💬 כיצד אוכל לעזור לך?
היי, שמי דורי ממכון חיבורים. כיצד אוכל לעזור לך?
דילוג לתוכן