המדריך השלם לבחירת טיפול זוגי מוצלח

אם בעבר גירושין נתפסו כפתרון הראוי לטיפול במשברים, הרי שכיום יותר ויותר אנשים פונים לטיפול זוגי כדי להתגבר על בעיות במערכות היחסים שלהם ועל מנת לפתח ולשפר את הקשר הכי חשוב בחייהם.

המדריך השלם לבחירת טיפול זוגי מוצלח

נמאס לכם לריב כל הזמן?
האווירה בבית עכורה?
מרגישים שאתם לא מוערכים על ידי בן/בת הזוג שלכם?

אולי כדאי שתשקלו טיפול זוגי.

אם בעבר גירושין נתפסו כפתרון הראוי לטיפול במשברים, הרי שכיום יותר ויותר אנשים פונים לטיפול זוגי כדי להתגבר על בעיות במערכות היחסים שלהם ועל מנת לפתח ולשפר את הקשר הכי חשוב בחייהם.

במאמר הבא נציג בפניכם מדריך לבחירת הטיפול הנכון, שיאפשר לכם להחזיר את הזוגיות למסלול הנכון והראוי:

 • שיתוף פעולה – התנאי הראשון וההכרחי להצלחת טיפול זוגי טמון הן בהסכמה הדדית לקבלת הטיפול והן בשיתוף פעולה מלא של שני בני הזוג, בכל השלבים שלו.  לקיחת אחריות, פתיחות והבנה של כל אחד מבני הזוג תוביל ליצירת “שפה משותפת” ולבניית תקשורת זוגית קונסטרוקטיבית וחיובית יותר.
 • בחירת פורמט הטיפול – ניתן לקיים טיפול זוגי בכמה פורמטים:
 • טיפול זוגי משותף, כאשר שני בני הזוג מטופלים ביחד.
 •  טיפול אינדיבידואלי, בו רק אחד מבני הזוג מגיע באופן קבוע לטיפול ואילו בן הזוג השני מצטרף אליו מידי פעם
 • טיפול אינדיבידואלי זוגי, בו שני בני הזוג מטופלים באופן פרטני.
 • טיפול קבוצתי, הכולל מספר זוגות מטופלים.

חשוב להתאים את מסגרת הטיפול, בהתאם לאופי הבעיות, לדרגת חומרתן ולרמת שיתוף הפעולה של בני הזוג (ביחד ולחוד). לעיתים, שילוב של מפגשים אישיים עם מפגשים זוגיים, מאפשר לבני הזוג להפיק את המרב מהטיפול.

 • בחירת סוג הטיפול – ישנן גישות שונות לטיפול זוגי, וביניהן:
 • טיפול CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) – המתמקד בזיהוי המחשבות השליליות שהובילו לדפוסי ההתנהגות הבלתי רצויים והקונפליקטואלים בזוגיות והחלפתם בדפוסי התנהגות, התורמים לשיפור הזוגיות. הטיפול מבוצע על פי תכנית ברורה ומוגדרת, הכוללת, במידת הצורך הדרכה הורית ורכישת מיומנויות לתקשורת קונסטרוקטיבית.
 • טיפול פסיכו דינאמי – העוסק בקונפליקטים וברגשות הלא מודעים של האדם, המשפיעים, בין היתר, גם על מערכת היחסים הזוגית. הטיפול מתמקד בהבנה ובהכרה של חוויות מהעבר והשלכתן על ההווה והעתיד, במטרה ליצור תקשורת אמפטית ותומכת.
 • טיפול EFT (טיפול זוגי ממוקד רגש) –  מאפשר יצירת קשר רגשי חזק וקרוב על ידי זיהוי הצרכים האינדיבידואליים של כל אחד מבני הזוג והחלפת דפוסי הקשר הכובלים והמזיקים בהתנהגויות סתגלניות וחיוביות יותר. במהלך הטיפול חוקרים בני הזוג, ביחד עם המטפל, את רגשותיהם כדי לשפר את צרכי התקשורת הבסיסיים ועל מנת להתגבר על הקונפליקטים הקיימים ביניהם

בחירת סוג הטיפול נעשית בהתאם לצרכים האינדיבידואליים של בני הזוג, בכל ההיבטים הנדרשים – סוג הבעיה, אופיים של בני הזוג, העדפותיהם האישיות ועוד.
חשוב לבחור במכון, המאגד מגוון טיפולים תחת קורת גג אחת ומתאים את סוג הטיפול לאחר אבחון יסודי ומעמיק.

 • בחירת המטפל – הצלחת טיפול משפחתי או זוגי תלויה, במידה רבה, באינטראקציה שנוצרת עם המטפל. מעבר לרמת המקצועיות, חשוב שתהיה כימיה ושפה משותפת בין המטפל והמטופלים. פגישת ייעוץ וניסיון תאפשר לכם לעמוד על טיבו של המטופל ולבחון את מידת הסובלנות ואת יכולת ההקשבה והאמפתיה שלו.
לשיתוף הכתבה >>
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print