טיפול בדיכאון וחרדה

דיכאון הוא תופעה מוכרת ונפוצה הפוגעת בילדים, נוער ומבוגרים רבים בשלב זה או אחר בחייהם. טיפול בדיכאון וחרדה איננה משימה מורכבת וכאשר הוא מאובחן כראוי ניתן לטפל בצורה יעילה. ישנם סוגים שונים של דיכאון הנבדלים ביניהם בגורם, בעוצמה ובמשך זמן הופעת הסימפטומים. בכתבה זו נלמד איך נוכל לטפל בדיכאון ובחרדה.

איך נזהה דיכאון? מהו טיפול בדיכאון?

בכדי שנוכל לבצע טיפול בדיכאון ובחרדה, חשוב תחילה להבין מהו דיכאון. אחד מכל חמישה אנשים מתמודדים או התמודדו בעבר עם התופעה, אך לא כל עצב או דכדוך הוא דיכאון, על אף שאנו עושים שימוש די חופשי במונח. דיכאון הוא מצב רגשי מוגדר המלווה בדרך כלל במגוון תסמינים כגון: מצב רוח ירוד, חוסר חשק, בעיות בריכוז, בזיכרון או בביצוע החלטות, תחושת חוסר ערך ותחושת אשמה, חוסר תקווה, קשיי שינה או שינת יתר, שינוי בהרגלי אכילה, חרדה, כעס, כאבים גופניים (כאבי ראש ובטן) הסתגרות ותחושת עצב עמוקה ואף מחשבות אובדניות או ניסיונות אובדניים.

תסמינים אלו מופיעים בדרך כלל במקביל ונמשכים תקופה שעולה על שבועיים. תופעה זו נובעת ממגוון רחב של סיבות, ישנם דיכאונות שמיוחסים לשינויים הורמונליים שונים, דיכאון בגיל ההתבגרות או לאחר לידה, וישנם כאלה שנובעים מחוסרים כימיים במוח המובילים לדיכאון ארוך וממושך.

על מנת למצוא פתרון עבור טיפול טבעי בדיכאון העונה בצורה הטובה על הצרכים הייחודיים של המטופל, יש צורך תחילה לאבחן את התופעה בצורה מקצועית ולהבין מהם הגורמים למצב זה. במכון חיבורים נעשים אבחונים מסוג זה, להבנת מקור הדיכאון ומציעים מגוון שיטות טיפול בדיכאון.

טיפול בדיכאון מתאים ביותר

השיטה המומלצת עבור טיפול טבעי בדיכאון הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי (טיפול CBT) המתמקד בהבנה ושינויי דפוסי חשיבה לא יעילים, המעצימים את הסימפטומים השליליים והעלאת המוטיבציה לשינוי התנהגותי היכול להשפיע ולחזק אמונות העוסקות בערך עצמי גבוה ותחושת מסוגלות עצמית.

קיימות מגוון שיטות עבור טיפול בדיכאון ובחרדה, התקפי חרדה בעוצמות שונות, ניתן לטפל ואפשר להתגבר – פנה/י למכון חיבורים לקבלת סיוע מקצועי ומיומן ותתחיל/י להרגיש טוב יותר!

למידע נוסף אודות טיפול טבעי בדיכאון השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם האפשרי:

לשיתוף הכתבה >>
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print