הפרעות אכילה

אנשים רבים מתמודדים עם קשיים רגשיים על ידי אכילה רגשית והתעסקות באוכל ובמשקל. עם זאת, חשוב לדעת לזהות מתי מדובר בהפרעת אכילה שיכולה להיות מסוכנת ופוגעת באיכות החיים שלך. הפרעה זו מחולקות ל - 4 סוגים שונים על פי ה DSM האמריקאי - ספר האבחון הפסיכיאטרי הרשמי: אנורקסיה נרבוזה, בולמיה נרבוזה, אכילה כפייתית והפרעת אכילה לא ספציפית. רבים סובלים מאכילה רגשית המאופיינת במציאת נחמה והתמודדות עם חרדה, מתח ולחצים על ידי אכילה לא מבוקרת. השפעתה של הפרעה זו עלולה להיות מסכנת חיים וגורמת נזק נפשי ובריאותי כאחד. המחקרים מצביעים כי 9% מהנשים וכ 3% מהגברים סובלים מאנורקסיה, כ 1.5% מהנשים ו-5% מהגברים סובלים מבולימיה, ו-3% מהנשים ו-2% מהגברים סובלים מאכילה כפייתית.

שכיחות הפרעות אכילה

בשנים האחרונות חלה עליה משמעותית בשכיחות הסובלים מהפרעות אכילה וברמת הקיצוניות של הסמפטומים המלווים בעיה זו. תחילת הופעת הבעיה מאובחנת אצל ילדות וילדים בגילאים מוקדמים ולעיתים קרובות נמשכת שנים ארוכות. הפרעת אכילה מורכבת מדפוס התנהגותי של צריכת יתר או מאידך צימצום עד כדי הרעבה עצמית, דפוס מחשבתי של דימוי גוף לקוי ודפוס רגשי של שליטה הרסנית. אחד הקשיים המרכזיים באבחון וטיפול בהפרעה זו הוא גורם ההכחשה שנלווה להן, הסובלים מההפרעה מודעים לעובדה שיש בעיה רצינית במקרים נדירים בלבד ובשל כך ישנה חשיבות עליונה לתשומת לב מהסביבה המיידית שבמקרים רבים היא שמובילה לגילוי הבעיה ודוחפת לטיפול בה. במקרים בהם לא קיימת נכונות מלאה של הסובל מההפרעה לקבל טיפול, דפוסי החשיבה מקובעים וקיימת הדחקה של המצב המסוכן, תפקידם של בני המשפחה והקרובים הוא להיות ערים להתפתחות הבעיה ולהמליץ על טיפול לפני החמרת המצב הבריאותי והנפשי של הסובל מהפרעת האכילה.
נשים מחייכות

מהם הסימפטומים הנפוצים

צימצום או אכילה מופרזת, שימוש במשלשלים, הקאות, ספורט אובססיבי, אכילה לילית ועיסוק אובססיבי בקלוריות ומשקל מצביעים על הפרעת אכילה. אם אתם חושדים שמי מהקרובים לכם סובל מההפרעה רצוי לפנות לאבחון וטיפול פסיכולוגי ולקבלת יעוץ מאנשי מקצוע בעלי ניסיון במכון שיקשיבו וידעו כיצד לסייע לך להבין האם באמת קיימת בעיה. בשלב מאוחר יותר, אם אכן ההפרעה קיימת תוכלו להגיע יחד עם יקיריכם למכון ולקבל מידע אודות טיפול בהפרעות אכילה וקבוצות התמיכה הקיימות.

לקריאה נוספת על אכילה רגשית לחצו כאן

לקריאה נוספת על אנורקסיה נרבוזה לחצו כאן

לקריאה נוספת על בולימיה נרבוזה לחצו כאן

עובדים

לשיתוף הכתבה >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print

דרג את הטיפול

No ratings yet.

אנחנו כאן בשבילכם

אין סיבה לסבול, השאירו פרטים ואנו נחזור אלייך עם מידע על טיפול מתאים

דילוג לתוכן