טיפול בהתקפי חרדה

טיפול פסיכולוגי בתל אביב

טיפול בהתקפי חרדה

טיפול פסיכולוגי בתל אביב

בניגוד לימי עבר, טיפול פסיכולוגי הופך לאיטו לצורך בסיסי כמעט של כל אחד. היום המילים “טיפול פסיכולוגי” אינן מעידות על שום דבר שלילי בהכרח, אלא על צורך כמעט בסיסי של רבים מאתנו לקבל במה אובייקטיבית בה אפשר לשוחח ולפרוק את הבעיות איתן אנו מתמודדים ובעצם כך גם לטפל בהן.

טיפול פסיכולוגי בתל אביב

המטרה? להעלות את איכות החיים שלנו, ופשוט, לסבול פחות. למה לסבול אם אפשר לטפל ובסופו של דבר ליהנות מהחיים קצת יותר, או הכי טוב – הרבה יותר? זה בידיים שלכם.

ואם החלטתם להחזיר לעצמכם את שלוות הנפש ושמחת החיים, אנחנו כאן. מכון חיבורים מציע סוגי טיפול שונים במצוקות נפשיות ובהם טיפול פסיכולוגי על ידי אנשי מקצוע מוסמכים.

ניתן לקבל טיפול במספר מוקדים במרכז הארץ, בניהם גם בתל אביב: הקליניקה של מכון חיבורים ממוקמת בשכונת כוכב הצפון, צמוד לנמל תל אביב. צוות המכון כולל פסיכולוגיים קליניים ומטפלים קליניים המתמחים בטיפולים שונים, בניהם טיפול CBT. כל מטפלי המכון בעלי הסמכה מקצועית ברמה גבוהה ובעלי ניסיון רב בתחומם.

התהליך מתחיל בפניה שלכם לקליניקה בתל אביב והגעה לפגישת אבחון ראשונית עם אחד מאנשי המקצוע במכון. כשתגיעו לקליניקה תחושו גם אתם באווירה הנעימה והבטוחה. בנוסף, הכניסה למכון ממוקמת באופן דיסקרטי כדי שתרגישו בנוח כמה שרק ניתן. מרכז הטיפולים נגיש לתחבורה ציבורית ומאפשר חניה נוחה בסמוך לקליניקה.

אז מהו בכלל טיפול פסיכולוגי?

בגדול, טיפול פסיכולוגי הינו טיפול לנפש. אתגרים נפשיים, בעיות רגשיות, חולשות ופחדים –  אלו הדברים שמחפשים יחד המטפל והמטופל, כדי לתת להם מענה שמטרתו העליונה היא להקל על הנפש ולגרום להרגשה טובה ככל שניתן. ישנן גישות טיפוליות שונות אולם המטרה של כולן היא אחת – לגרום לכם במהלך הטיפול ובסופו להרגיש יותר טוב על ידי הבנות וכלים להתמודדויות שונות בחיים. הטיפול מתנהל באמצעות שיחות אישיות, אחד-על-אחד, עם מטפל מקצועי, המנתב ומכוון את השיחה לכיוונים החשובים ביותר בהם נדרשת תשומת לב יתרה. זיכרו, טיפול פסיכולוגי לנפש הוא חשוב ויעיל כפי שטיפול רפואי רגיל הכרחי לכל פגיעה פיזית. פצעים וכאבים של הנפש יכולים להיות לא פחות מכאיבים ומתסכלים מכל פגיעה בגוף ולפעמים אף יותר, אז כל יום שעובר ללא טיפול הוא יום של סבל מיותר שלכם. העזרה קרובה וזמינה, אל תהססו לפנות לצוות המכון, להתחיל תהליך של ריפוי נפשי ולהחזיר את איכות החיים לה אתם ראויים.

פחד קהל הוא הפחד הנפוץ ביותר בעולם

מחקרים מראים ש-3 מכל 4 אנשים בעולם סובל מפחד קהל. זה נתון דיי מדהים – 75% מאוכלוסייה. גם ביחס לחרדות האחרות מדובר בפחד נפוץ ביותר, עמו התמודדו במהלך חייהם גם הדוברים והנואמים הגדולים ביותר.

פחד קהל פוגע קשות בתחושת הערך העצמי

החרדה מונעת מרבים לדבר בפגישה גם כשיש להם רעיונות לשתף. היא מונעת יצירת קשרים חברתיים ונטוורקינג שמועיל לכם וגם לאחרים. פחד הקהל מונע מכם לראות את עצמכם מסוגלים להופיע ולהשפיע על סביבתכם.

החרדה נפוצה באותה המידה בקרב נשים וגברים

החלוקה המגדרית בקרב הסובלים מחרדת הקהל היא 50/50. יחד עם זאת, גברים פונים למציאת עזרה חיצונית להתגברות על הפחד באחוזים גבוהים משמעותית מנשים.

הפחד נוצר מתוך ביישנות

זה בוודאי לא יפתיע אתכם, אבל מקורו של פחד הקהל הוא בילד ביישן או ילדה ביישנית. בעוד בילדות מאפשרת הסביבה המגוננת להמשיך מבלי להתמודד עם הפחד, חוסר ההתמודדות עד גיל הבגרות מהווה מכשול עליו לא קל להתגבר.

לשיתוף הכתבה >>