הפעם הראשונה – טיפול פסיכולוגי? למה לצפות?

אנשים חושבים שבשביל ללכת לטיפול הם צריכים להיות במשבר חמור במיוחד. אבל הטיפול הפסיכולוגי יכול לסייע אפילו אם נרצה להשיג מטרה מסוימת.

הפעם הראשונה – טיפול פסיכולוגי? למה לצפות?

אם מדובר בקושי להשיל את הקילוגרמים האחרונים, בגידה, חוסר סיפוק ממקום העבודה או שאולי רגשות של חרדה או דיכאון. אם אחד מהנושאים הללו מטרידים אותך, טיפול פסיכולוגי יכול לעזור. אז מה עוצר בעדך? אם הידע שלך על טיפול פסיכולוגי שאוב מסרטים או תכניות טלוויזיה, יכול להיות שתחשוב שטיפול פסיכולוגי הוא לא בשבילך. אולם במציאות, הפסיכולוג אינו גובה ממך סכום אסטרונומי תוך התעלמות מדברים שאתה אומר ואם אתה נמצא בטיפול פסיכולוגי זה לא אומר באופן אוטומטי שמשהו לא בסדר איתך.

הטיפול הפסיכולוגי כמשהו יקר. אך בעצם יש להתייחס לכך כאל השקעה שבסופה נקבל את תמורתה, כפי שזוגות בתהליך גירושין מעסיקים עורך דין. גם זוהי השקעה יקרה אך אנחנו לא מפקפקים בצורך שלה.

פסיכולוג לא נמצא שם רק בשביל להקשיב לך. מעבר ללמידה רבת השנים והתארים האקדמיים, הפסיכולוג מומחה ביצירת שינוי פסיכולוגי, מערכות יחסים, סביבת עבודה, פתרון סכסוכים, תקשורת. הם משקיעים שנים בלימוד הבנת ההרגלים והבחירות שאנו עושים כדי לעזור לנו ליצור את השינוי שאנו רוצים.

למה לצפות במפגש הראשון של טיפול פסיכולוגי? ומה לעשות כדי להפיק את המירב?

המפגש הראשון עם הפסיכולוג תלוי בפסיכולוג אליו תבחר ללכת. חלקם ישאלו על תקופת הילדות ומצבך הרפואי ואחרים בעיקר יקשיבו. אבל אסור לשכוח שהטיפול הפסיכולוגי עוסק בך, לכן מומלץ להתכונן למפגש הראשון ולהגיע עם הנושאים עליהם תרצה לעבוד.

חשוב לזכור שהקשר בין הפסיכולוג למטופל הוא מערכת יחסים שאתה שותף לה. אם נגיע עם מטרות והעדפות ברורות לגבי הטיפול, נחווה את ההצלחה הרבה ביותר מהטיפול. מומלץ גם שבפגישה הראשונה כל אחד ישתף בדברים שמפריעים לו והוא לא רוצה שיקרו במהלך טיפול פסיכולוגי. לדוגמה, פסיכולוג שחשוב לו שהמטופל יגיעו לפגישות בזמן או מטופל שאומר מראש שהוא לא יהיה מוכן לשמוע שהוא אשם בבגידה של בן הזוג. הידע ההדדי הזה יעזור למערכת היחסים וגם יעזור למטפל להבין טוב יותר את המטופל.

במכון חיבורים צוות המונה כ 18 פסיכולוגים קליניים ופסיכותרפיסטים, פגישה ראשונה של טיפול פסיכולוגי בעלות מוזלת של כ 250 שח. כנסו לאתר שלנו בכדי לקרוא עוד על צוות המכון ולראות סרטונים של המטפלים מדברים על הטיפול במכון.

ראו גם: בחירת טיפול פסיכולוגי

לשיתוף הכתבה >>
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on print