כיצד פסיכולוג ילדים מפתח את החוסן של ילדיכם

חוסן הוא יכולתו של אדם לחזור בחזרה למסלול הרגיל לאחר חוויה שלילית. מחקרים מוכיחים כי ילדים בעלי רמה גבוהה של חוסן מפתחים בריאות רגשית טובה יותר כאשר הם נכנסים לשלב הבגרות, גם אם הם עברו חוויה טראומטית או קשיים רגשיים לאורך הילדות.

מיומנויות חברתיות

ילדים צריכים להיות מסוגלים לתקשר עם חבריהם לספסל הלימודים, בני משפחתם ואנשים אחרים. עליהם להביע חמלה, אמפתיה ורגישות, כמו גם לרכוש כישורי פתרון סכסוכים טובים שיסייעו להם בעתיד. פסיכולוג ילדים ידע כי ילדים שיכולים לבטא את רגשותיהם מצליחים יותר מבחינה חברתית גם בילדות וגם בהמשך חייהם.

פתרון בעיות

ילדים שיודעים לפתור בעיות הם ילדים בעלי חשיבה יצירתית וגמישה, שתורמת במידה רבה גם לחוסן שלהם. אם הם יודעים לפתור בעיות, הם יהיו בטוחים יותר ביכולתם לתכנן תכניות באופן עצמאי, כמו גם לבקש עזרה במידת הצורך. פתרון בעיות מהווה מיומנויות נחוצה מאוד גם בעת הבגרות, פסיכולוג ילדים שיתייחס אליה ללא ספק יכין את ילדיכם לעתיד.

עצמאות

תחושת עצמאות ויכולת לחשוב באופן אוטונומי הם גורמים המשפיעים על חוסנם של ילדים. פסיכולוג ילדים יפתח את העצמאות של ילדיכם ויעודד אותם להחליט החלטות בעצמם, כדי לשפר את הביטחון העצמי שלהם, ולוודא שלא יפלו קורבן ללחץ חברתי מצד חבריהם לספסל הלימודים.

אופטימיות

אופטימיות היא מרכיב חשוב בחיים. ילד אופטימי יאמין בפוטנציאל שלו, ויבין את הקשר בין המחשבות, הרגשות וההתנהגויות שלו. תפקידו של פסיכולוג ילדים הוא להבהיר את הקשר בין שלושת הגורמים האלו, על מנת שהילד לא יירתע בקלות ממצבים מורכבים, וידע כיצד להשפיע על נסיבות חייו.

הפסיכולוגים של מכון חיבורים מתמחים בטיפול בילדים, ומציבים בראש סדר העדיפויות את טובתו האישית של כל ילד וילד. במהלך פגישת ההיכרות הראשונית עם הילד, נאבחן את מצבו ונקבע תכנית טיפולית מותאמת אישית שתשפר את הרגשתו. מזמינים אתכם להיכנס לאתר המכון ונשמח לספק מידע טלפוני או לקבוע עבורכם פגישת היכרות עם אחד מהפסיכולוגים שלנו.

עשוי לעניין אותך גם: טיפול בחרדה | פסיכולוג ילדים | OCD | CBT | חרדה חברתית

למידע נוסף ולהתייעצות עם מטפל מיומן, ניתן ליצור קשר עם צוות המכון: 072-217-2234, או בטופס צור קשר.

לשיתוף הכתבה >>
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print