פסיכולוג ילדים ונוער ברעננה

קראו על טיפול פסיכולוגי לילדים ונוער במכון חיבורים. עכשיו קרוב לביתכם בסניף רעננה

טיפול בילדים במכון חיבורים רעננה

תרפיה עבור ילדים עם בעיות רגשיות היא תחום ספציפי מבוסס מחקרים. טיפול קוגניטיבי התנהגותי בילדים ונוער מסתמך על מחקרים אלו. הפסיכולוגים במכון עברו הכשרה ספציפית לגישה טיפולית זו וממשיכים ללמוד באופן שותף במסגרת המכון שמספק יום ישיבות מאורגן אחת לשבוע.

אחת ממטרות הטיפול של הפסיכולוג היא לחזק ולבנות את היכולות הספציפיות של כל ילד ומשפחתו. לעיתים קרובות הצלחת הטיפול כרוכה במעורבות המשפחה ועבודה משותפת שלה עם המטפל וגורמים תמך נוספים כמו בית הספר או דמויות משמעותיות לילד/ה.

הפסיכולוגים שמומחים בטיפול בילדים ונוער ברעננה עובדים בגישות חדשניות בעיקר “גל שלישי של גישת ה CBT”. לדוגמא גישה שנקראת ACT . העבודה של הפסיכולוגים במכון מבוססת על עבודת צוות בעיקר כאשר מדובר בילדים צעירים. מעורבות הורים נכונה, תעזור במציאת דרכים אפקטיביות לפתירת הבעיות והדאגות שהן מפתחות סביבן. במסגרת הטיפול במכון חיבורים אנו בעלי נסיון רב בטיפול בסמפטומים וקשיים רגשיים מגוונים

עם אלו חששות וקשיים מגיעים אלינו הורים וילדים?

לחץ חברתי

בידוד חברתי

ניצול

קשיי לימוד ותוצאות ירודות

בעיות משמעת

הצבת גבולות וחצייתם

חוסר הסכמות בין ההורים

עמידה באתגרים כגון אובדן , פרידה, גרושים

מריבות בין בני המשפחה

שליטה בכעסים

שליטה ברגשות אחרים כמו פחד, עצב ובושה

המכון מתמחה במגוון רחב של בעיות בניהן:

 חרדות – כגון: אגורפוביה, חרדה מוכללת, חרדת נטישה, חרדה חברתית, OCD ,אוטיזם , הפרעות בקשב וריכוז, מחוננות, דיכאון, טראומה, הרטבת לילה וכו’.

פחדים ופוביות כגון: בעלי חיים, דמויות דמיוניות, פציעה, מוות, שינה לבד בחשיכה, ברקים ורעמים.

מה ניתן לצפות מטיפול פסיכולוגי בילדים ונוער?

בסניף שלנו ברעננה עובדים פסיכולוגים/ות ופסיכותרפיסטים המומחים בטיפול CBT.

שלב ראשון של הטיפול הוא בחינה מעמיקה של המצב ובניית תוכנית טיפול המותאמת לאופי הילד וטיב הבעיה. אורך הטיפול משתנה בהתאם לחומרת המצב ואופי התסמינים אך בדרך כלל הוא לוקח בממוצע בין 10-20 מפגשים. כאשר מטפלים בהדרכת הורים הטיפול ממוקד וקצר יותר בדרך כלל.

טיפול ילדים ונוער מעודד מעורבות הורים והופך אותם לחלק אינטגרלי מתהליך הטיפול. ההורים יפגשו בעצמם עם הפסיכולוג על מנת לעזור בפתירת הבעיות וללמוד איך לתמוך בתוכנית הטיפולית ויישום המיומנויות החדשות, גם מחוץ לחדר הפגישות ועד לחיי היומיום של הילד בסביבתו הטבעית בבית ובבית הספר.

מומלץ על פגישות שבועיות המאפשרות רכישת אמון במטפל ובניית מערכת יחסים המושתת על הבנה ורגישות. אילו אבני היסוד של טיפול מוצלח. לאחר שרואים שינוי משמעותי ניתן כמובן להחליט על טיפול אחת לשבועיים עד למצב שבוא השיפור משמעותי ואין צורך בהמשך המפגשים.

ישנן שתי גישות ששילובן הוא בדרך כלל הכי יעיל, מכוון שהוא מאפשר טיפול פרקטי ובגובה העיניים וכולל טיפול דרך תחומי עניין של הילד/ה.

השילוב בין CBT לבין טיפול במשחק. טיפול תוך כדי משחק זו תרפיה מקובלת בעבודה יחד עם ילדים המעניקה דרך יעילה לתקשורת וחשיפת פחדים, מחשבות ורגשות שהילד לא מסוגל להביע באופן ורבאלי. תרפיית משחק איננה סתם משחק – המטפל מכוון את המטופל לכיוונים שיעזרו לו לפתור את הבעיות המטרידות אותו. כמו למשל ניסיון ליצור מחדש באופן מלכותי סיטואציות מטרידות בסביבה בטוחה תוך כדי לימוד טכניקות התמודדות. טיפול זה מאד יעיל לילדים מגיל הרך ועד גילאי 8-9.

פסיכולוג לילדים ונוער ברעננה מעניק למטופלים הבנה עמוקה יותר, הרגשת הקלה, חיזוקים ותחושת שליטה ברגשות ובמצבים של קושי או חוסר ודאות.

פסיכולוג ילדים המטפל בגישת CBT בדרך כלל מטפל בילדים יותר בוגרים ( החל מגיל 8-9 ) והוא מכוון מטרה אשר מיועד לשנות דפוסי מחשבה שליליים ולא ראליים וכן לשנות דרכי התנהגות מזיקים שנובעים מן המחשבות הממלכדות.

טיפול CBT מעודד את הילד ליישם את הנלמד בפגישות בחיי היומיום וכך להתמודד עם מצבי לחץ וחרדה בהצלחה. התמודדות מוצלחת תתרום לתחושת ביטחון ותגביר את היכולת לעמוד במצבים מאתגרים נוספים.

אם ברצונכם לקבוע עם אחד המטפלים שלנו בסניף המכון ברעננה, ניתן להשאיר הודעה או להתקשר לשיחת יעוץ בטלפון. המטפלים/ות שלנו ידברו איתכם בטלפון ויסבירו על הגישה ואופן הטיפול.

לשיתוף הכתבה >>
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print