פסיכולוג לילדים ונוער בתל אביב

קראו כיצד מתנהל טיפול פסיכולוגי בילדים ונוער במכון חיבורים בתל אביב

טיפול ילדים במכון חיבורים תל אביב

טיפול ילדים ונוער בתל אביב מסתמך על שיטות טיפול מבוססות מחקר ועל ניסיון רב שנים של צוות מומחים במכון חיבורים. ילדים ובני נוער עומדים בפני אתגרים רבים, הם עוברים שינויים פיזיים משמעותיים שדורשים הסתגלות, קושי במעברים בין מסגרות שונות,  תקופת ההתבגרות גם מעמידה אותם בפני דרישות חדשות וציפיות רבות מהחברה והסביבה הקרובה אליהם.

תקופות אלו יכולות להיות מאופיינות בהתלבטויות ובבעיות רגשיות ופסיכולוגיות, חלקן טבעיות וזניחות ואחרות זקוקות לתשומת לב וטיפול נאות על מנת להקל על הילד ומתבגר ולמנוע התדרדרות לא נחוצה.

פסיכולוג ילדים ונוער בתל אביב, בסניף הראשי שלנו , מאפשר התייעצות ציוותית של פסיכולוגים מומחים בתחום זה. הצוות שלנו עובד בתקשורת יומיומית, כך שנסיון טיפולי ומומחיות של 20 פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים היא יקרה מפז. באופן הזה אנו דואגים שכל אחד שפונה אלינו יוכל להרגיש בטוח שנדע לעזור לו/ה. כאשר הפניה לעזרה נעשית בשלבים הראשונים של התפתחות הבעיה, היא מעניקה למטופל יתרון משמעותי ואפקטיבי לכל החיים.

נתונים על טיפול בילדים ונוער

קצת סטטיסטיקה תמיד עוזרת לשים דברים בפרופורציה הנכונה:

בערך 1 מכול 10 ילדים בין הגילאים 5-16 מאובחן עם קשיים רגשיים הפוגעים בתפקוד.

0.9% מהילדים ובני הנוער חווים בעיות דיכאון

3.3% סובלים מהפרעת חרדה

1.5% מאובחנים עם ADHD – הפרעות בקשב וריכוז

5.8% סובלים מבעיות התנהגות

למי מיועד טיפול של פסיכולוג ילדים ונוער בתל אביב?

טיפול זה הוא עבור אילו החווים באופן נשנה וחוזר תופעות כגון: חרדות, התקפי זעם, חוסר רצון לתקשר, המנעויות שונות , OCD, כאבי ראש, כאבי בטן או כאבים פיזיים אחרים ללא סיבה ניכרת, חוסר עניין וקשיי ביצוע משימות ופעילויות שבעבר כן עוררו עניין, התנהגות בלתי שגרתית או בעיות התנהגות שונות.

אז מה עושה פסיכולוג ילדים שעובד במכון חיבורים?

טיפול ילדים ונוער בתל אביב מתחיל בפגישה נינוחה של המטפל עם המשפחה ו/או באופן אינדיבידואלי עם הלקוח – במקרה זה הילד או הילדה ( בגילאים צעירים עם ההורים ובגיל ההתבגרות יש אפשרות שהפגישה הראשונה תהיה עם הילד/ה) – בשלב ראשוני זה, המטפל ישאל שאלות שיבהירו לו את מהות הבעיה ויאפשרו לו לבנות את תוכנית הטיפול הראויה והיעילה ביותר שתתאים אישית לאופי ולטיב הבעיה גם יחד.

בשלב השני, יעבוד המטפל עם הילדים תוך מתן הסברים לתופעה ויישום טכניקות להפחתת התסמינים המטרידים. שיטות הטיפול מיועדות גם לחזק את הביטחון העצמי כאמצעי נוסף למניעת בעיות חוזרות בעתיד.

שלב נוסף בטיפול כולל פגישות גם עם ההורים – הדרכת הורים, במידת הצורך. הפגישות יערכו באופן סדיר בין הפגישות עם הילד. פגישות אילו יעזרו להורים למצוא את הדרכים המתאימות ביותר לתמוך בילדם לאורך כל הטיפול ולמנוע התפתחות של בעיות דומות או נוספות בעתיד. מעורבות ההורים חשובה במיוחד משום שהיא מספקת את התמיכה הנדרשת מחוץ לכותלי חדר הפגישות ומיושמת בחיי השגרה של הילד שבין פגישה לפגישה.

עדות הורה שפנה לעזרה מקצועית:

“פניתי לפסיכולוג מומחה לקבל עזרה עבור הבת שלי שהתמודדה עם בעיות חרדה. המטפל היה רגיש וקשוב ומיד רכש את אמון ביתי. הוא לימד אותה טכניקות שעזרו לה לנהל את הפחדים והחששות שהטרידו אותה ושבשו את שגרת חייה. גם אנחנו ההורים עברנו הכשרה בעזרת המטפל. שיתוף הפעולה עם בית הספר היה אפקטיבי ואפשר את התמיכה הנכונה לאורך זמן גם לאחר שהטיפול הסתיים בהצלחה. תודה רבה!!”                          

                                                                                                                 אנה – תל אביב

 

לשיתוף הכתבה >>
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print