טיפול CBT באמצעות סקייפ

כולנו מתמודדים לפעמים עם תקופות ומצבים קשים הגורמים לנו לתחושה של אי ודאות, תסכולים רבים וחששות. סיטואציות כאלו מלוות לרוב בדפוסי חשיבה שליליים, או קולות פנימיים מייאשים שכמו אומרים לנו: "איני מסוגל להתמודד", "אין לי יכולות", "אני לא מספיק טוב" וכדומה. לפעמים, מחשבות אלו של חוסר אמונה כמובן יבואו בצמוד להתנהגות לא מועילה שמערימה עלינו קשיים על גבי קשיים עד פגיעה ממשית בתפקוד היומיומי.

המענה הרצוי למצבים שכאלו הוא כמובן טיפול נפשי מתאים. ממש כמו פגיעה גופנית לא מטופלת, גם מצוקה נפשית שלא תקבל מענה תחריף ותיצור בעיות נוספות ככל שהזמן יעבור. לכן עם הזמן, טיפול פסיכולוגי הפך לכלי לגיטימי ונפוץ להקלה ורפואה של בעיות רגשיות ונפשיות.

בעבר, שיקול מרכזי בשאלה אם להגיע או לא להגיע לטיפול נבע מהיכולת להגיע פיזית לקליניקה של המטפל/ת ביום ובשעה ספציפיים, עם כל מהשמעות הלוגיסטית הכרוכה בכך.

כיום, הטכנולוגיה שהתפתחה, מאפשרת קיום קשר טיפול ושיחות שלא בנוכחות פיזית אלא דרך שיחת וידאו בעזרת האינטרנט. ניתן להשתמש בתוכנת סקייפ או בכל סוג של וידיאו צ’אט. כך יצרה הטכנולוגיה מענה מצוין לקושי לוגיסטי שהקשה על אנשים רבים ומנע מהם אפשרות לקבלת טיפול

המשמעות היא כי אותם אנשים שעד עכשיו נאלצו להתמודד לבד עם הכאב האישי שלהם לאור אותן מגבלות טכניות – יוכלו לקבל מענה מקצועי, זמין ונגיש, במרחב הבטוח והמוכר, במטרה להקל על המצוקה הרגשית.

מכון חיבורים מציע היום את האופציה לקבל טיפול נפשי על ידי מטפלים מוסמכים ומקצועיים, באופן פרטי בביתכם או בכל מקום אשר נוח לכם, דרך שיחת skype (שיחת וידאו באינטרנט).

 

עוד על טיפול בסקייפ

מהו טיפול CBT, למי הוא מתאים?

טיפול CBT, או בשמו המלא בעברית – טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, הינו טיפול פסיכולוגי המוגדר בזמן ובשלבים, הנמשך בממוצע 3-6 חודשים. זהו טיפול ממוקד בהפרעה ספציפית המעיקה ומפריעה. טיפול CBT מורכב משני רבדים: הקוגניטיבי – המחשבות, והרובד ההתנהגותי – ההתנהלות. בטיפול לומדים לזהות מחשבות שליליות, תפיסות מזיקות, דפוסי חשיבה ש”תוקעים” אותנו ומובילים לקשיים וכמובן יחד עם המטפל עובדים על החלפת המחשבות הללו בדרכי חשיבה חדשות, משחררות, יעילות. בחלק ההתנהגותי לומדים להגיב אחרת בפועל לסיטואציות מאתגרות ובגדול להתנהל באופן יותר חיובי, שלא יגביל ויגרום לקשיים.

כמו טיפול פסיכולוגי מסורתי, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי מתנהל בשיחות אחד-על-אחד וניתן בקלות ליישמו גם באמצעות שיחת וידאו-צ’אט. בנוסף, במהלך הטיפול נותן המטפל כלים וטכניקות שתומכים בכל תהליך העבודה, וינחה אתכם לגבי דרך התרגול של אותם כלים חדשים. הטיפול יעיל מאוד וידוע באחוזי ההצלחה שלו בהתמודדות עם הפרעות נפשיות כגון חרדות כלליות ופחדים ספציפיים (פוביות), דיכאון, OCD וכיו”ב.

מה היתרונות המשמעותיים של טיפול CBT באמצעות סקייפ?

 

  • האפשרות לקיים טיפול בין כותלי ביתכם בסביבה מוכרת ובפרטיות, פותחת מקום לתהליך עם פתיחות ואפשרות לקיים טיפול יעיל
  • מגבלת המרחק שהיתה מרכיב דומיננטי בהחלטה אם להגיע לטיפול או לא, הופכת להרבה פחות רלוונטית עם האפשרות לקיים שיחות מרחוק עם אותו הצוות המקצועי
  • טיפול דרך סקייפ מאפשר חיסכון ניכר בהוצאות תחבורה ודלק ויותר מכל חיסכון גדול בזמן הנסיעה אל וממקום הטיפול
  • הטיפול בסקייפ פתח אפשרות לאנשים עם קושי לצאת מביתם, בין אם מבחינה נפשית או מבחינה גופנית, לקבל טיפול בתנאים שנכונים עבורם.
  • אתם גרים או שוהים בחו”ל? הנה ההזדמנות לטיפול בעברית כאילו אתם בארץ ולא לפספס טיפול גם אם אתם שוהים מחוץ לישראל.

נשמע מסובך (זה לא!). מה צריך בשביל לקבל טיפול CBT אונליין בסקייפ?

אין צורך בידע מורחב במחשבים או בציוד מיוחד. כל שתצטרכו זה מחשב ביתי וחיבור אינטרנט כבסיס, וכן מצלמת וידאו שמחוברת למחשב (יש לא מעט מחשבים שמגיעים מצוידים במצלמה כזו). בהנחיית אנשי המקצוע במכון והדרכתם, תוכלו להוריד למחשב את התוכנה המתאימה ובאמצעותה להתחבר ולקיים שיחות טיפוליות. אין צורך להיות אנשי מחשבים או בעלי כישורים טכנולוגיים מיוחדים. עם הדרכה נכונה וליווי, כל אחד יכול. ואם אינכם בבית או שאין לכם גישה למחשב נייח ביתי, ובידיכם מכשיר סמארטפון – תוכלו להוריד את תוכנת הסקייפ לפלאפון האישי שלכם.

אם ברצונכם לקיים טיפול סי בי טי איכותי, אך מעדיפים לעשות זאת ממקום רחוק, פנו אלינו למכון חיבורים ונקבע לכם שיחת סקייפ ראשונית עם מטפל מקצועי מצוות מכון חיבורים.

לשיתוף הכתבה >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support