סי בי טי CBT – עכשיו גם בחולון

CBT הפך בשנים האחרונות לטיפול הבולט בעולם הפסיכולוגיה. קראו על אפשרויות הטיפול בCBT בקליניקה של מכון חיבורים בחולון

קצת על CBT

תרפיה המבוססת על גישות קוגניטיביות התנהגותיות (CBT) – הינה שיטת טיפול המבוססת על גישה מעשית הכוללת ביצוע משימות, שתכליתה פתירת בעיות רגשיות.

הרעיון הבסיסי שמאחורי השיטה הוא לעזור למטופל לשנות דפוסי מחשבה קוגניטיביים ודרכי התנהגות לא רצויים ולהחליפם בדרכים חיוביות ודפוסים מספקים שיובילו לפתרון הבעיות.

הגישה הטיפולית הקוגניטיבית התנהגותית (סי בי טי) מיישמת בדיוק עקרונות אלו: הפוקוס הוא לטפל בסימפטומים בזמן אמת וללמוד מיומנויות וטכניקות יעילות במשך התהליך, תוך השגת שיפור מתמשך העומד במבחן הזמן.

נשים מחייכות

מהן דרכי הפעולה של טיפול סי בי טי?

כהתחלה יש להכיר ולנתח את דפוסי המחשבה השליליים של המטופל, ללמוד מהי השקפת עולמו ולנתח את רמת המודעות העצמית שלו. זהו הרקע והבסיס לשלב הבא בו ניתן כבר בכוח ההיגיון לבטל ולהחליף את המחשבות שאינו משרתות אותנו, בדפוסי מחשבה חיוביים וקונסטרוקטיביים – שבאופן טבעי גם ישפיעו בהתאם ובאופן חיובי על דרכי ההתנהגות.

טיפול CBT פועל בראיה הנגזרת מן הגישות ההומניסטיות וההוליסטיות לפתירת בעיות רגשיות. הכוונה היא שאנו בודקים את הקושי ממספר היבטים ומנסים להבין כיצד שינוי במוקדים שונים בעלי מנגנונים דומים יכול ליצר שינוי. טיפול בדפוסי המחשבה השליליים ובהתנהגות הנובעת מכך ( לדוגמא המנעויות) הנובעת מן המחשבות השליליות מונעת לא רק את המשך התפתחות הבעיה אלא אף את מעגל שימורה.

עובדים

רכישת הידע הוא חלק משמעותי בטיפול – ידע נוסף ומעמיק על עצם הבעיה הוא עקרוני על מנת שניתן יהיה ללמוד ולהתאים את טכניקות הטיפול המותאמות ביותר לכל בעיה ובעיה. לכן בתחילת כל טיפול מקדישים מספר מפגשים לשלב של פסיכואדיוקציה, הבנה מעמיקה של הסיבות, המנגנונים והפתרונות הקיימים לבעיה איתה הגעתם.

ידע זה הוא המנוע שמאפשר לך לשנות באופן אקטיבי את המצוי שאינו ראוי ולהחליפו ברצוי. המודעות והידע שמאחוריה, יעזרו לך לעמוד בפני פחדים ולהתמודד עם חששות ומצבים שבעבר נתפסו כבלתי אפשריים.

סי בי טי שם את הפוקוס על חיזוק הקשר שבין ההיגיון הבריא והפעילות הנובעת מתוך ידע זה. היעד הסופי לקיחת צעדים פרקטיים להפחתה או לעצירה של הסימפטומים שיובילו לשינוי מהותי בתחושה ובתפקוד.

מטפלות

מה קורה בפגישות סי בי טי בסניף שלנו בחולון?

  1. ביחד עם המטפל תבחר הבעיה הספציפית אותה המטופל חפץ לפתור.
  2. הבעיה תנותח למרכיביה השונים. תהליך שעוזר להבין ולהכיר בדפוסי מחשבה, רגשות ודרך ההתנהגות הקשורים לבעיה.
  3. המחשבות, הרגשות ודרכי ההתנהגות – יעברו תהליך ניתוח ובדיקת התאמה למציאות בשטח, על מנת לבחון את השפעתם.
  4. בעזרת המטפל יעלו דרכים אשר יעזרו לאתגר ולשנות כל מחשבה והתנהגות שאינם עוזרים, אינם מציאותיים ועד כדי מזיקים.
  5. יקבעו משימות כשעורי בית – משימות שיתבצעו בין הפגישות ואשר יתבססו על טכניקות ועל מיומנויות ההתמודדות אשר נלמדו בזמן הפגישה. משימות אילו יבחרו בקפידה תוך שימת דגש על שמירת הנינוחות של המטופל כאשר האתגר מתגבר בהדרגה בלבד ובהתאם להתקדמות.

תחילת טיפול במכון חיבורים חולון

במידה ואתם רוצים להגיע לפגישת הכרות עם אחד מהמומחים שלנו בסניף חולון תוכלו להתקשר אלינו ואנו נסביר על הטיפול וגישת CBT . המטפל/ת יוכלו לשוחח אתכם בשיחה ראשונה ולהסביר יותר על מה עושים בטיפול הלכה למעשה. לפרטים נוספים על טיפול סי בי טי בחולון ולקביעת פגישת היכרות התקשרו אלינו למכון חיבורים.

לשיתוף הכתבה >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print

דרג את הטיפול

No ratings yet.

אנחנו כאן בשבילכם

אין סיבה לסבול, השאירו פרטים ואנו נחזור אלייך עם מידע על טיפול מתאים

דילוג לתוכן