5 עובדות שלא ידעתם על התמודדות פחד קהל

מרגישים שהפחד והקושי לדבר מול קבוצת אנשים מונעת מכם לממש את היכולות? חרדת קהל היא החרדה הנפוצה ביותר, אך התחושות הקשות שמלוות אותה הן אינן גזירה משמיים • הנה חמש עובדות שכדאי שתכירו על פחד קהל וההתמודדות עמו

הנה 5 עובדות שכדאי שתדעו על התמודדות עם פחד קהל

את הפעם הראשונה בה נדרשתם לעמוד ולדבר בפני קהל, אתם בוודאי אפילו לא זוכרים. לאורך חיינו אנחנו מצויים במצבים רבים בהם עולה הצורך לעמוד מול קהל ולדבר. עוד בגן הילדים אנו משתתפים בפעילויות חברתיות ועומדים ומדברים מול מעגל של צופים, בבית הספר אנו שואלים שאלות במהלך השיעורים, ובבגרותנו בה אנו נדרשים לעיתים לדיון עם קולגות או לפרזנטציה בפני קהל של אנשים.

אותם רגעים של התמודדות מול קהל אנשים מעוררים רעד והתרגשות המוכרים לכולם. אולם ישנם אנשים שעבורם דיבור אל מול קהל, גם אל מול מספר קטן של אנשים, הוא סיוט של ממש.

עבור הסובלים מחרדת קהל, דיבור אל מול עיניים בוחנות מעוררת בהם תחושת מודעות עצמית מוגזמת. מחשבות על כישלון והפחד משיפוט הקהל משבשים את רצף המחשבה ומביאים ללחץ נפשי כבד.
עבורם, מספיקה לעיתים מחשבה על הסיטואציה כדי להביא לתופעות פיזיולוגיות בלתי נשלטות הכוללות דופק מואץ, הזעה מוגברת, נשימה כבדה, כאבי בטן, בעיות עיכול ועוד.

אם התחושות הללו מעוררות בכם הזדהות, אתם לא לבד. רבים כמותכם מתמודדים עם פחד הקבל ומרגישים שהם אינם מצליחים לממש את הפוטנציאל שלהם להצלחה.

החרדה אינה נעלמת מעצמה

הסובל מפחד הקהל מוצא את עצמו לכוד במעגל קסמים. המחשבות השליליות מלבות בו תגובות גופניות, ואלו בתורן גורמות להתגברות החרדה. זוהי פוביה שקשה להיחלץ ממנה לבד, ללא ייעוץ וטיפול מקצועי.

פחד הקהל הוא הפחד נפוץ ביותר והוא מביא רבים להימנעות מדיבור בפומבי. כאשר החרדה אינה מטופלת, היא גוברת, גורמת לתחושת חוסר מיצוי עצמי וגורעת מהביטחון והערך העצמי של הסובלים ממנה.

אם התחושות מוכרות לכם, אינכם חייבים להשלים עם החרדה. במכון חיבורים אנו מנוסים בטיפול בפוביה במגוון שיטות ממוקדות וקצרות מועד, המותאמות באופן אישי לכל מטופל ומטופל.
במכון חיבורים תמצאו צוות מקצועי רב-תחומי המומחה בהתאמת טיפול לכל סוגי החרדות לכל הגילאים. מעוניינים להתייעץ עמנו ולדעת יותר טיפולים אפשריים בהתקפי חרדה? כתבו לנו או צרו עמנו קשר עוד היום.

פחד קהל הוא הפחד הנפוץ ביותר בעולם

מחקרים מראים ש-3 מכל 4 אנשים בעולם סובל מפחד קהל. זה נתון דיי מדהים – 75% מאוכלוסייה. גם ביחס לחרדות האחרות מדובר בפחד נפוץ ביותר, עמו התמודדו במהלך חייהם גם הדוברים והנואמים הגדולים ביותר.

פחד קהל פוגע קשות בתחושת הערך העצמי

החרדה מונעת מרבים לדבר בפגישה גם כשיש להם רעיונות לשתף. היא מונעת יצירת קשרים חברתיים ונטוורקינג שמועיל לכם וגם לאחרים. פחד הקהל מונע מכם לראות את עצמכם מסוגלים להופיע ולהשפיע על סביבתכם.

החרדה נפוצה באותה המידה בקרב נשים וגברים

החלוקה המגדרית בקרב הסובלים מחרדת הקהל היא 50/50. יחד עם זאת, גברים פונים למציאת עזרה חיצונית להתגברות על הפחד באחוזים גבוהים משמעותית מנשים.

הפחד נוצר מתוך ביישנות

זה בוודאי לא יפתיע אתכם, אבל מקורו של פחד הקהל הוא בילד ביישן או ילדה ביישנית. בעוד בילדות מאפשרת הסביבה המגוננת להמשיך מבלי להתמודד עם הפחד, חוסר ההתמודדות עד גיל הבגרות מהווה מכשול עליו לא קל להתגבר.

לשיתוף הכתבה >>
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print