• 072-2172234
  • תל אביב | חולון | רעננה | ראשל"צ
  • 072-2172234
  • תל אביב | חולון | רעננה | ראשל"צ

איך בוחרים פסיכולוג מומלץ?

ישנם גורמים רבים ושונים המשפיעים על תוצאותיו של טיפול פסיכולוגי בחרדה, בדיכאון או בהפרעות נוספות – אבל החשוב מכל הוא מטפל מקצועי, מיומן וקשוב.

איך בוחרים פסיכולוג מומלץ?

 

המטפל הוא מי שתצטרכו לפגוש כל שבוע, ולכן כדאי שהוא ידע בדיוק מה הוא עושה. במכון חיבורים, אנו מודעים לחשיבותם של מטפלים מקצועיים, אנושיים ונגישים, ולכן עובדים רק עם מטפלים ישראלים בולטים ומובילים בתחומם, שמטפלים בסניפי המכון (ולא בקליניקות משלהם), שומרים על קשר קבוע עם המנהלת המקצועית של המכון ועוברים סדנאות הדרכה בקבוצות קטנות. הפסיכולוגים שלנו משלבים בין שיטות טיפול מודרניות ועדכניות לטיפול הפסיכולוגי המסורתי, כדי שיוכלו להציע לכם את הטיפול המושלם עבורכם: טיפול יעיל, מקצועי ומותאם אישית שישנה את חייכם.

 

 

מעבר לצוות המקצועי והמיומן, מכון חיבורים מעניק את הטיפול הטוב ביותר באמצעות התמקדות בטכניקות ושיטות טיפול בעלות אופי יישומי ומעשי, גישות שמטרתן פתרון בעיות, והתאמה ייחודית של הטיפול לכל מטופל. בשל מגוון ההתמחויות של צוות המומחים שלנו, אנו יכולים לבנות תכנית מותאמת אישית הכוללת את בחירת שיטת הטיפול היעילה ביותר, התאמה של המטפל לאבחנה, והתמקדות במאפייני הבסיס של הבעיה המאובחנת. אנו מודעים לכך שרבים מן הפונים אלינו מגיעים בשעת משבר ומצוקה, ומשתמשים בכל האמצעים על מנת להציע סביבה תומכת ומכילה העונה על כלל צרכיהם של המטופלים – לרבות אפשרות להתחלת טיפול באופן מיידי ושמירה על סודיות ואנונימיות מוחלטות.

 

כיוון שאנו שואפים להציע את הטיפול המקצועי והטוב ביותר ללקוחותינו, חשוב לנו שתדעו כיצד לבחור פסיכולוג טוב ביותר עבורכם. מובן שכל אדם מגיע לטיפול עם מטרות שונות, אך כל המטופלים שלנו מעוניינים בשינוי מהותי של נקודת המבט שלהם על עצמם ועל העולם, ומבקשים להחזיר לעצמם את תחושת החופש והשליטה. אלו כמה מהתכונות המאפיינות מטפל מוצלח:

 

1.למטפלים טובים יש שורה מתוחכמת של כישורים בין-אישיים, לרבות רהיטות מילולית, יכולת וויסות רגש והבעה, חום וקבלה, אמפתיה ויכולת התמקדות באחרים.

2. כבר ברגעים הראשונים של האינטראקציה בין המטופל למטפל, המטפל יצור קשר של אמון והבנה באמצעות התנהגות מילולית ושפת גוף. האלמנטים האלו חיוניים כבר בתחילת הטיפול, על מנת להבטיח את רצונו של המטופל להתחייב לתהליך הטיפולי.

3.מטפלים טובים מסוגלים ליצור ברית טיפולית עם מגוון רחב של מטופלים. מדובר בקשר טיפולי, אך חשוב מכך – מדובר בהסכמה רחבה בנוגע ליעדי הטיפול והתהליך שיעבור המטופל על מנת לממש יעדים אלו. ללא הסכמה הזו, המטופל לא יחוש את האמון החיוני להצלחת לטיפול.

4. מטפלים טובים יספקו הסבר מקובל וסתגלני למצוקתו של המטופל. הם יהיו מסוגלים להסביר את הבעיה ואת התסמינים הנלווים אליה בצורה בהירה ופשוטה, ובאופן המקובל על המטופל. על ההסבר להתאים לתפיסת העולם, לערכים, לתרבות ולגישתו של המטופל, כמו גם לתהליך הטיפולי המוצע על ידי המטפל. רק כך יוכל המטופל להשתכנע ביעילותו ומהימנותו של הטיפול.

5. מטפלים טובים בדרך כלל יעקבו אחר התקדמותו של המטופל באופן אותנטי – כלומר, מתוך רצון אמיתי לקבל מידע על התקדמות הטיפול. הם עשויים להשתמש במדדים ושאלונים, או לשוחח עם המטופל בנוגע להתקדמותו באופן קבוע.

6. מטפלים טובים יהיו גמישים וידעו כיצד להתאים את הטיפול לצרכיו של המטופל ולשינויים בהתנהגותו במהלך הטיפול. הם יהיו מודעים לאותות מילוליים וגופנים המעידים על חוסר התאמתו של הטיפול למטופל, ויסיקו מהם את המסקנות הנכונות. ההתאמה עשויה לכלול שינויים קטנים באופן שבו מוצג הטיפול, שימוש בגישה תאורטית שונה לחלוטין, ואף הפנייה למטפל אחר במידת הצורך.

7. מטפלים טובים לא ימנעו מנושאים קשים, אלא ישתמשו בקשיים האלו למטרות טיפוליות. הם ישימו לב כאשר המטופלים מנסים להימנע מנושא מסוים, ויעוררו דיון בנוגע לקושי הזה על מנת להתייחס לבעיות הבסיסיות של המטופל.

8. מטפלים טובים מביעים תקווה ואופטימיות, על מנת להעניק מוטיבציה למטופלים – גם כאשר הם מציגים התקדמות בתהליך הטיפולי, וגם כאשר הם חווים קשיים, הישנות של המחלה או נסיגה. לא מדובר באופטימיות שאינה מציאותית, אלא באמונה אמתית בכך שהמטפל והמטופל יוכלו לעבוד יחד בהצלחה על מנת לפתור את בעיותיו של המטופל.

9. מטפלים טובים מודעים למאפייני חייו של המטופל, כגון התרבות, הגזע, המוצא האתני, ההשתייכות הרוחנית, הנטייה המינית, הגיל, הבריאות הגופנית והמוטיבציה שלו. מטפלים אלו יעבדו על מנת להתאים את הטיפול לתכונותיו השונות של המטופל.

10. מטפלים טובים יהיו מודעים לתהליך הפסיכולוגי ולצרכים שלהם עצמם, ולא ישליכו את בעיותיהם על המטופל ועל תהליך הטיפול שלו. לכן, הם לא ידברו על עצמם, אלא אם דיון כזה יתרום בצורה מובהקת למטופל.

11. מטפלים טובים עובדים על פי המחקרים החדשים והטובים ביותר הקשורים לבעייתו של המטופל, תוך הבנה של הבסיס הפסיכולוגי, החברתי והביולוגי של ההפרעה או הבעיה הנחווית על ידי המטופל.

12. מטפלים טובים תמיד ממשיכים להשתפר. פיתוח של כישורים בתחום המומחיות שלהם דורש המשך הכשרה גם במהלך העבודה, קבלה של פידבק ממטופלים וממונים והסקת מסקנות. המטפל הטוב ביותר יהיה מטפל שמגיע לתוצאות חיוביות מעל ומעבר למצופה עם מטופליו, וממשיך לשפר את יכולותיו לאורך זמן.

תוכלו לקרוא עוד על הטיפול האידיאלי עבורכם במאמר העוסק במאפייניו של טיפול טוב ויעיל.

גם לאחר שבחרתם מטפל בצורה חכמה ומתוך הבנה של התכונות החשובות ביותר, טבעי שתחושו בלבול וסקרנות בנוגע להתקדמותו של התהליך הטיפולי. על אף שמטפל טוב ידון אתכם בהתקדמותכם, חשוב שגם אתם תהיו בטוחים בהתקדמות שלכם. כך תדעו שהתהליך הטיפולי שעברתם הוא תהליך חיובי ומשמעותי:

·אתם תרגישו טוב יותר! תהיו רגועים ושמחים יותר לעתים קרובות, ותחושו תקווה בנוגע לעתיד. אם תהיו מחוברים יותר לעצמכם, לרגשות שלכם ולסביבה שלכם, אתם תגלו שאתם מתרגשים לקום בבוקר, ולא עושים זאת בחוסר רצון.

·תצליחו לפתור את הבעיות שלכם בעצמכם. מטפל טוב ידריך אתכם כיצד לקבל את הבחירות הנכונות עבורכם ולהתקדם למצב רגשי בריא יותר, על מנת שלא תהיו תלויים בו לנצח.

·תוכלו להתמודד עם הקשיים והמכשולים בחייכם תוך שליטה טובה יותר ברגשות שלכם.

· תהיו סלחניים ומקבלים יותר כלפי אחרים, גם אם הם פגעו בכם או עשו טעויות.

·תתחילו לראות דברים בצורה שונה. נקודת המבט שלכם תשתנה, ותוכלו למצוא פתרונות במקומות שבהם ראיתם מכשולים.

·אתם תצחקו ותחייכו יותר, וכל ההוויה שלכם תהיה חיובית. אפילו אחרים יבחינו בשינוי בהתנהגות שלכם, ויתחילו להגיב אליכם בצורה שונה. השינוי הזה יסייע לכם להסתדר עם חברים ובני משפחה, עמיתים לעבודה ואפילו זרים שתפגשו ברחוב.

·למרות השינוי החברתי החיובי הזה, תשימו לב שאתם גם מציבים גבולות בריאים יותר לאנשים בחייכם, ולכן בונים מערכות יחסים חזקות ונכונות יותר.

·יהיו לכם מטרות ויעדים לעתיד, ותעבדו על מנת להגשים אותם. אתם תצליחו לדבר עליהם, ולא רק בחדרו של הפסיכולוג – אלא גם מחוץ לסביבה הטיפולית.

·אתם תחושו בטוחים, רגשית וגופנית. מעבר לכך, תחושו חשובים, בעלי יכולת ומשמעותיים בחייהם של האנשים סביבכם. הערך העצמי שלכם יעלה, ותצליחו להביע את הצרכים והתשוקות שלכם בפני אחרים.

 

עכשיו, כאשר אתם יודעים כיצד לבחור את הפסיכולוג הטוב ביותר עבורכם ולזהות את יתרונותיו של טיפול יעיל ומוצלח עבור מצבכם הנפשי, הבריאותי והחברתי, העצה הטובה ביותר שלנו תהיה להתחיל להכיר את הפסיכולוגים שלנו. תוכלו לצפות בהם דנים בתהליך וביעדי הטיפול בקטעי הווידאו שבאתר:

ראו גם: טיפול בחרדה חברתית | טיפול באו סי די (OCD)

לשיתוף הכתבה >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support