• 072-2172234
  • תל אביב | חולון | רעננה | ראשל"צ
  • 072-2172234
  • תל אביב | חולון | רעננה | ראשל"צ

טיפול מקצועי בדיכאון

בימינו, עדיין קיימת סטיגמה הקשורה לקבלת טיפול בבעיות נפשיות ורגשיות, לרבות דיכאון. הדיכאון נתפס כחולשה: אבל כיוון שהוא נובע מחוסר איזון, מי שסובל מדיכאון לא יכול פשוט "להתגבר" עליו בצורה ספונטנית. אנשים עם דיכאון שלא פונים לטיפול למעשה סובלים ללא צורך. כאשר האדם מקבל טיפול הולם, הדיכאון ללא ספק ניתן לטיפול.

כיצד הפסיכותרפיה יכולה לסייע לאנשים להתגבר על דיכאון?

מספר גישות פסיכותרפיות – לרבות הגישה הקוגניטיבית-התנהגותית, הבין-אישית והפסיכו-דינמית – עשויות לסייע לטיפול בדיכאון. מטפלים מורשים ומיומנים יכולים לסייע לאנשים הסובלים מדיכאון:

· לזהות דפוסי חשיבה מוטים או שליליים ולטפח גישה חיובית יותר לחיים.

· לחקור את אותם דפוסי חשיבה, מחשבות והתנהגויות היוצרים בעיות ותורמים לדיכאון.

· להצביע על אותן בעיות בחייו של המטופל הגורמות לדיכאון, ולנסות להבין אילו היבטים שלהן ניתן לפתור או לשפר.

· לקבוע מטרות מציאותיות שיסייעו למטופלים לקדם את הרווחה הנפשית והרגשית שלהם.

· לחוש הנאה ושליטה בחייהם. המטופלים יכולים לשלב לחייהם בחזרה, באופן הדרגתי, פעילויות שהיו מספקות ומהנות עבורם בעבר.

· ללמוד מיומנויות שיסייעו להם להפחית את עוצמת הדיכאון או למנוע הישנות של התופעה ולכן להימנע מסבל שאינו נחוץ.

הגישה הקוגניטיבית התנהגותית –CBT היא אחת הגישות היעילות ביותר לטיפול בדיכאון. בטיפול הקוגניטיבי, המטופלים לומדים כיצד לזהות, להעריך ולשנות את המחשבות, האמונות וההתנהגויות המתלוות לדיכאון, וכך להפחית את תסמיני הדיכאון תוך זמן קצר. מחקרים מציגים כי מרבית האנשים הסובלים מדיכאון חווים שיפור לאחר טיפול קוגניטיבי התנהגותי, וכי הטיפול הקוגניטיבי מונע הישנות של המחלה במידה רבה יותר, בהשוואה לטיפול תרופתי.

 

התקפי חרדה - מכון חיבורים

האם טיפול תרופתי יכול לסייע?

תרופות יכולות להיות כלי יעיל מאוד להפחתת תסמיני דיכאון בקרב אנשים מסוימים. חלק מהרופאים המטפלים בדיכאון עשויים להעדיף טיפול המשלב בין פסיכותרפיה לתרופות; חלק מהאנשים המטופלים עבור דיכאון עשויים להעדיף פסיכותרפיה על פני שימוש בתרופות. איש מקצוע מיומן ומורשה בתחום בריאות הנפש יכול לאבחן ולהמליץ על הנתיב הטיפולי היעיל ביותר לכל אדם.

כיצד יכולים האנשים הקרובים למטופל לסייע לו?


בני משפחה וחברים המהווים את “מערכת התמיכה” של המטופל יכולים לעודד אותו להמשיך בטיפול וליישם את הטכניקות שלמד בטיפול הפסיכותרפי כדי להתמודד עם קשיים ולפתור בעיות. הצפייה באדם אהוב מתמודד עם דיכאון עשוי להיות מלחיצה וקשה, ולעורר רגשות של חוסר ישע ואובדן. טיפול משפחתי או זוגי יכול ללמד את כל הנוגעים בדבר כיצד להתמודד עם התופעה המורכבת הזו באופן משותף, וללמד את מי שלא חוו דיכאון כיצד הם יכולים לתמוך באדם אהוב הסובל מדיכאון.

דיכאון יכול לפגוע באופן חמור ביכולתו של אדם לתפקד באופן יומיומי, אך סיכויי ההחלמה של מי שפונים לטיפול מקצועי מתאים הם טובים מאוד. לא נוכל להמעיט בחשיבותו של טיפול איכותי מידי איש מקצוע. המטפלים של מכון חיבורים מתמחים במגוון שיטות טיפול חדשניות ומסורתיות כאחד, ומתעדכנים באופן קבוע במחקרים ובחידושים העדכניים ביותר בתחום הטיפול שלהם. באמצעות עבודה עם המטפלים המנוסים והמיומנים שלנו, גם מי שסובלים מדיכאון יכולים להחזיר לעצמם את השליטה על חייהם.

ראו גם: טיפול בחרדות | פסיכולוג ילדים | OCD | דיכאון אחרי לידה

למידע נוסף ולהתייעצות עם מטפל מיומן, ניתן ליצור קשר עם צוות המכון: 072-217-2234, או בטופס צור קשר .

לשיתוף הכתבה >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support