fbpx

אנו נותנים שירות ב- תל אביב   חולון   רעננה   ראשל”צ   פתח תקווה   ירושלים

אנו נותנים שירות ב- תל אביב   חולון   רעננה   ראשל”צ   פתח תקווה   ירושלים

קלונקס

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
דרוש מרשם רופא

מידע נוסף

חומרים פעילים: קלונאזפאם

שמות מסחריים


קלונקס וריבוטריל Clonazepam

אופן נטילה

בטבליות או טיפות (ריבוטריל) לבליעה עם מים, יש אפשרות לחצות. לא ניתן ללעיסה ואסור ליטול 2 מנות בבת אחת. מגיע בכדורים של 0.2 ו-0.5 מ”ג ואפשר לפעמים לקחת במנה אחת ולפעמים לחלק לכמה מנות ליום. את הטיפות ההנחיה היא לא ליטול ישר מהבקבוק אלא לטפטף לכפית ואז לבלוע או לערבב במשקה.

.

המלצות לשימוש

“קלונקס” היא תרופת הרגעה המשמשת למקרי חרדה אפילפסיה וקשיי שינה. אם אתם מגיעים למצבים שאתם נוטלים אותה באופן קבוע  או אם אתם שוקלים להתחיל להיעזר בתרופה, כדאי שתדעו עליה מספר עובדות חשובות.

יוצרת תלות

היא משתייכת למשפחת הבנזודיאזפינים. נעשה שימוש במשפחת תרופות אלה עבור נדודי שינה והרגעת חרדה בעוצמות גבוהות. מה שחשוב לדעת הוא שבשימוש ארוך טווח בתרופות הללו נוצרת תלות, סוג של התמכרות של הגוף אליהן וכמו בכל התמכרות כאשר רוצים להפסיק יש תסמיני גמילה, לקלונקלס עלולים להיות תסמיני גמילה קשים ולכן יש להיוועץ ברופא ולהפחית את הטיפול בהדרגה על פי הנחיותיו.

 פועלת על מערכת העצבים

משפחת התרופות הבנזודיאזפינים פועלת על מוליך עצבי בשם aGABA אשר הפעלה שלו תורמת לוויסות פעילות עצבית אינטנסיבית. בגוף זה מתבטא בהרפיה של השרירים, ותחושת רוגע עד כדי נמנום.

יש השלכות לנטילה ארוכת טווח

כאשר נוטלים את התרופה לפרק זמן ארוך, חשוב לדעת שמוגבר הסיכון ללקות בדיכאון, יש שיבוש ביכולת לוויסות ועכבות (שיקול דעת שנפגע) וגם סיכון לפגיעה בתפקוד וחשק מיני. במקרים אחרים יכולות להופיע לקויות שיכולות להמשך עד 6 חודשים מהפסקת הנטילה.

אם אתם מרגישים שהחרדה מנהלת את חייכם ומחפשים מוצא מידי, “עזרה ראשונה” ומוכנים לכל דבר ובפרט שיקל עליכם, היו ערים לתופעות המוזכרות מעלה בעת נטילת תרופות הרגעה כמו קלונקס והפקידו על נטילה אחראית ומודעת.

 

תופעות לוואי

תפעות שכיחות

תופעות הלוואי השכיחות יותר כוללות עייפות וחשק לישון, בלבול וערפול, קושי בדיבור, דיכאון, ריור, ירידה בחשק המיני, כאבי בטן סחרוחורת, קשיי שיווי משקל, עצירויות, מיחושים בעיכול ובחילה, שינוי קצב לב, הפרעות בשינה, כאבי שרירים וחולשה, הפרעות בווסת ומחזור חודשי, ערפול ראייה, נשירות שיער, קושי במתן שתן, יובש בפה, צמא, תחושות שמזכירות חמרמורת, חוסר מוטבציה, הזיות וקשיי ריכוז, לחצים בחזה ועצבנות.

תופעות בעלות סבירות נמוכה

קיימת סבירות נמוכה להופעה של  פרכוסים, שינויים פסיכולגיים אישיותיים, קושי לשלוט בגפיים, תחושת אי נוחות, או וירידה מספירת הדם (טרומבוציטופניה ).

תופעות נדירות

פסיכוזה, פגיעה עצמית, איבוד תחושה או נימול באיזור שונים בגוף , דופק מהיר, פגיעה בכבד.

 

כאשר מופיעות תופעות לוואי במהלך הטיפול יש לפנות לייעוץ עם הרופא המטפל. עייפות וישנוניות יתרה שכיחות ופוחתות עם ההתרגלות של הגוף לשימוש.

 

הנחיות מיוחדות

בנטילה ממושכתדודם עם הרופא ולעשות זאת באופן הדרגתי. הפסקה חדה עלולה לגרום לתגובות כמו הזיות, שינויים בלחץ הדם, רעד ועד לפעמים התקפף אפילפטי.

שימוש בקלונקס יכול לפגוע בערנות לכן ההמלצה היא לא לעשות פעולות שיש בהן סיכון בזמן השימוש, כמו נהיגה או הפעלת מכונות.

אין לשתות אלכוהול במהלך השימוש.

בהתאם לסכנות של התרופה ובגלל העבודה שהיא גורמת להתמכרות ההנחיה היא לא לשנות מינון ללא התייעצות רופא.

אסור לקחת התרופה במצבים של: קשיי נשימה, אפניאה (דום נשימתי בשינה), רגישות ידועה לאחד או יות מרכיבי התרופה, בהריון והנקה, במגע עם מכשירים מסוכנים או נהיגה.

 

כל האמור לעיל אינו מהווה המלצה או תחליף להמלצה רפואית.

במיוחד בימים מורכבים אלו המומחים שלנו כאן עבורך.

להתאמה אישית של טיפול ממוקד ומחזק

אנחנו כאן בשבילכם

אין סיבה לסבול, השאירו פרטים ואנו נחזור אלייך עם מידע על טיפול מתאים

התחל/י צ'אט
💬 כיצד אוכל לעזור לך?
היי, שמי דורי ממכון חיבורים. כיצד אוכל לעזור לך?
דילוג לתוכן