או סי די ומחשבות מיניות

OCD ותסמינים טורדניים הם תופעה נפוצה הרווחת בכלל האוכלוסייה. ספקטרום ה OCD הוא רחב ומגוון אולם המאפיינים הבסיסיים משותפים: לחץ מחשבות בלתי נשלט לא בתדירותו ולא ביכולת לעצור אותו, וביצוע טקסים שאמורים לכאורה להרגיע את החרדה הנובעת מן המחשבות הטורדניות.

או סי די ומחשבות מיניות

OCD מיני הוא אחד מסוגי ה OCD המובחנים והוא מתבטא באובססיות ובמחשבות מיניות בלתי רצוניות כמו למשל הפחד מפני הנטייה המינית שמכונה בשפה המקצועית HOCD. יש להבדיל לחלוטין OCD זה, מפנטזיות מיניות ומהומופוביה.
נשים מחייכות

להלן מחשבות מיניות ופחדים אופייניים של OCD זה:

  • הפחד להפוך אגרסיבי באופן מיני
  • הפחד להפוך לפדופיל
  • דמיונות בלתי רצוניים על התנהגות מינית מטרידה ומבישה
  • הפחד האובססיבי להפוך לחלק מקהילת הלהט”בים (לסביות, הומואים טרנסג’נדרים וביסקסואלים) – LGBTQ
  • הפחד לבגוד בבן/ת הזוג
עובדים

הפחד לפגוע בילדים והטיפול

אחד הפחדים המטרידים והמדאיגים ביותר הוא הפחד לגרום נזק מיני לילד – להפוך לפדופיל, פחד המכונה OCD פדופילי. סוג זה של או סי די איננו מקבל כיסוי תקשורתי נרחב אולם ידוע על מקרים בהם הבושה לפנות לטיפול הובילה למחשבות אבדניות. התחושה היא של פצצה מתקתקת, שכל רגע אתה מסוגל להרע לילד הצעיר שלך או לחבריו. תחושה מפחידה ומבעיתה המובילה לעיתים קרובות לדיכאון ובמקרים חמורים גם למחשבות אובדניות.

הפרדוקס של OCD פדופילי שהוא מעוות ופוגע בדברים שחשובים בעינייך ביותר כמו למשל הילדים שלך. התגובות הכפייתיות להקלה בתחושה הקשה של פגיעה בילדים הן לא “פשוטות” כמו לשטוף ידיים שוב ושוב, כאן ננקטים צעדים הרבה יותר משמעותיים כמו להימנע מלשהות במחיצת הילדים שלך וילדים בכלל ובעקר כאשר אין אף אחד אחר בסביבה הקרובה.

תגובות כמו חזרה כפייתית על תפילות וקריאה אובססיבית של פרקי תנ”ך, מהווים הקלה זמנית בלבד עד לחזרתן של המחשבות הפולשניות. עם הזמן ההפוגות, בין ביצוע הדחפים הכפייתיים ועד הופעת המחשבות הטורדניות מחדש, הולכות ומצטמצמות עד שהדאגות הופכות לקבועות והקומפלסיות ממלאות את רב שעות היום.OCD פדופילי הוא בעייתי משום שבמידה והוגשה תלונה רשמית, מאוד קשה לשכנע את שלטונות החוק ואפילו את החברה שאין כאן סכנה ממשית לחברה ומדובר בתופעה שניתן להתמודד אתה ולטפל בה.

למעשה הסובלים מ OCD פדופילי הם האחרונים שיפגעו בילד. הם הרי מוכנים ומעדיפים הרבה פעמים להתאבד למען השמירה על ביטחון הילדים, שבעצם לא נמצאים בכלל בסכנה.OCD מיני הוא בר טיפול בדומה לשאר סוגי האו סי די המוכרים כיום בעולם הפסיכולוגיה. מחמת חוסר הנוחות והבושה להודות ולהתוודות בפני אחרים במחשבות הטורדניות הקשורות ל OCD מיני, לא תמיד פונים לעזרה המתאימה. חשוב שתהיה מודעות לחשיבות הרחבת הידע של המטופלים בפרט ושל הציבור בכלל. ציבור מיודע יפגין הבנה ואהדה במקום שיפוטיות. מומחה בטיפול בOCD מסביר למטופליו את הביולוגיה שמאחורי התופעה שעל בסיסה ניתן לבנות תוכנית טיפול התואמת גם את הביולוגיה וגם את יכולותיו של המטופל.

מטפלות

לשיתוף הכתבה >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print

דרג את הטיפול

5/5 (2)

אנחנו כאן בשבילכם

אין סיבה לסבול, השאירו פרטים ואנו נחזור אלייך עם מידע על טיפול מתאים

דילוג לתוכן