הדס בראנץ

פסיכולוגית קלינית מ.ר 27-118150 תחום התמחות במכון EFT / CBT

“מבוקש מקום שקט עליו תונח הנפש.
לכמה רגעים בלבד.
מבוקש מקום שישמש מדרך לכף הרגל. 

 לכמה רגעים בלבד”  אדמיאל קוסמן

“מהו שינוי טיפולי בעיני? אני מאמינה שכדי שהכאב יפסיק לרדוף אותנו, צריך לעבור דרכו…כדי שנשתחרר מאחיזה של דפוס או מחשבה, צריך להתבונן בהם ולתפוס מהם מרחק. ולבסוף, כדי שהתהליכים הללו יקבלו כוח אינרציה צריך להבין מהו הדבר המשמעותי בחיינו שעבורו נוכל “לשאת כל איך”…. טיפול מבחינתי הוא מקום שבמלאכת אומנות עדינה ורגישה, תוך כדי יצירת מפגש כן ואוהב אדם, ניתן לעבור דרך נפלאה וגם מאתגרת שכזאת”.

הניסיון המקצועי |

פסיכולוגית בפרויקט קליני מלווה מחקר במרכז הבינתחומי הרצליה עם ד”ר בן שחר.
כחלק ממחקר זה עברתי הכשרה מקיפה בטיפול דינמי חוויתי ממוקד רגש  (EFT-Emotional Focused Therapy),תוך טיפול במבוגרים ובסטודנטים המתמודדים עם ביקורת עצמית חריפה, בטיפולים דינאמיים, חווייתיים, קצרי טווח.פסיכולוגית במרכז ‘הדספייס’ . במסגרת התפקיד טיפלתי במתבגרים וילדים בגילאי חטיבה בטיפולים קצרי טווח (דינאמיים לצד התערבויות קוגניטיביות-התנהגותיות). כמו כן, הדרכתי הורים וערכתי אינטייקים למיון מועמדים לטיפול.

מתמחה במנהל לחינוך התיישבותי פנימייתי ועליית הנוער. במסגרת תפקיד זה טיפלתי בבני נוער המתמודדים עם קשיים נפשיים ובעיות התנהגות והסתגלות. במסגרת תפקיד זה ערכתי טיפולים פרטניים עם המתבגרים, לצד עבודה מערכתית וליווי צוות הפנימיות, וכן קיימתי מפגשים תקופתיים של הדרכה הורית.

מתמחה בפסיכולוגיה קלינית במחלקת יום פוסט אשפוזית בבית חולים אברבנאל.
במסגרת התפקיד טיפלתי טיפולים ממושכים במטופלים המתמודדים עם
קשיים נפשיים עמוקים וכרוניים (סכיזופרניה, הפרעות אישיות, Ptsd ,ocd), תוך כדי שילוב בין טיפול דינאמי לכלים קוגניטיביים-התנהגותיים.  כמו כן, ליוויתי את המטופלים בתהליכים שיקומיים-תעסוקתיים וערכתי אבחונים פסיכודיאגנוסטיים.

הנחיית מורים מטעם מרכז ‘מיטיב’ לפסיכולוגיה חיובית, במרכז הבינתחומי הרצליה.
במסגרת תפקיד זה הנחתי קבוצות מורים ליישום מערכי לימוד בתחום הפסיכולוגיה החיובית.

 

פרקטיקום בפסיכולוגיה קלינית בשירות הפסיכולוגי לסטודנט בטכניון.

במסגרת זו טיפלתי בסטודנטים הלומדים בטכניון אשר הגיעו לשירותי הייעוץ עקב קשיים נפשיים וקשיי הסתגלות שונים. כמו כן, ערכתי אינטייקים, אבחונים פסיכודיאגנוסטיים וראיונות קליניים.

פרקטיקום בפסיכולוגיה קלינית בשירות לבריאות הנפש לילדים, לנוער ולגיל הרך בבית חולים רמב”ם.

במסגרת זו טיפלתי בילדים, בני נוער בטיפול פרטני ודיאדי, ובמקביל ביצעתי הדרכות הורים. חלק מהטיפולים הועברו במרפאה להפרעות אכילה  בשירות לבריאות הנפש. כמו כן, ניתנה לי הכשרה מקיפה באבחון פסיכודיאגנוסטי ובראיונות קליניים.

המומחיות שלי |

אני מטפלת במבוגרים, בני נוער וילדים בגישה הקוגניטיבית התנהגותי – ACT / CBT ,גישה דינמית וממוקדת רגש EFT.

תחומי הטיפול שלי הם:

  • חרדה
  • דיכאון
  • בעיות התנהגות
  • OCD
  • קשיים בגיבוש הזהות
  • משברי חיים
  • טריכוטילומניה
  • הדרכות הורים

אני מתמחה בטיפול בביקורת עצמית חריפה וההשלכות שלה על הימנעות, דחיינות, קושי בקבלת החלטות. זכיתי בעיסוק שלא מפסיק לרתק ולרגש אותי ואני מאמינה בטיפול כחוויה שיכולה להיות מחוללת שינוי.

לימודים אקדמיים |

 

תואר שני כמצטיינת רקטור בפסיכולוגיה קלינית, אוניברסיטת חיפה, (רשומה בפנקס הפסיכולוגים). קבלת מלגת הצטיינות עבור הישגים לימודיים ומחקר התזה בנושא פיתוח שאלון הבודק טולרנטיות לרגשות שליליים, בהנחייתו של ד”ר עמית ברנשטיין במעבדה לחקר החרדה, אוניברסיטת חיפה.
בוגרת תואר ראשון כמצטיינת דיקן במחלקה למדעי ההתנהגות, אוניברסיטת בןגוריון.