טיפול באגורפוביה

אגורפוביה היא מצב שמתפתח בעקבות התקפי חרדה, ועשוי לפגוע באיכות החיים וברווחה של מי שסובלים ממנו. פסיכולוג מומחה בתחום אגורפוביה יוכל לאבחן את התופעה בהתבסס על הסימנים והתסמינים שמתלווים אליה, באמצעות ראיון עומק ושאלות נכונות, ועל ידי בחינה גופנית שתשלול מצבים רפואיים הגורמים לאותם תסמינים.

טיפול באגורפוביה

אבחון אגורפוביה הוא דבר חיובי, כיוון שלאחר האבחנה, ניתן להתחיל להתמודד עם הבעיה באמצעות הכלים הנכונים. טיפול באגורפוביה או התקפי חרדה עשוי לכלול פסיכותרפיה, טיפול תרופתי או טיפול אלטרנטיבי ומשלים.

פסיכותרפיה

במהלך טיפול פסיכותרפי, תעבדו יחד עם הפסיכולוג על מנת להתוות מטרות וללמוד מיומנויות מעשיות להפחתת תסמיניהם של התקפי חרדה. טיפול קוגניטיבי התנהגותי מהווה את אחת מהשיטות היעילות ביותר לטיפול בהתקפי חרדה, לרבות אגורפוביה. באמצעות טיפול פסיכותרפי בהתקפי חרדה, תוכלו ללמוד כיצד לנהל את המחשבות שלכם בצורה טובה יותר, להימנע מהתנהגויות שליליות שאינן בריאות ולשפר את החיים שלכם. בהמשך הדרך, ויחד עם הפסיכולוג, תוכלו להחליט האם הטיפול הפסיכותרפי מספיק, או שתרצו לשלב אותו יחד עם סוגי טיפול אחרים.

טיפול תרופתי

תוך התייעצות מלאה עם הפסיכולוג שמטפל בהתקפי החרדה שלכם, תוכלו להחליט האם תרצו לשלב בטיפול גם תרופות. תרופות כגון נוגדי-דיכאון ונוגדי-חרדה יכולות לסייע מאוד לחלק מהמטופלים בהתקפי חרדה. עם זאת, הטיפול התרופתי הוא מוצא אחרון, ויהווה חלק מהטיפול רק כאשר הפסיכותרפיה אינה מספיקה, ובהסכמה מלאה של המטופל.

טיפולים אלטרנטיביים

בנוסף לשיטות הפסיכותרפיות הרגילות לטיפול בהתקפי חרדה, תוכלו גם להיעזר בטיפולים טבעיים ואלטרנטיביים. אלו עשויים לכלול תוספי תזונה צמחיים, טכניקות נשימה, טכניקות רגיעה, יוגה ועוד. הפסיכולוג שלכם יוכל לסייע לכם להחליט אילו טיפולים מתאימים לכם בצורה הטובה ביותר. עם זאת, הימנעו מנטילת תוספי תזונה מבלי להתייעץ עם הרופא או המטפל שלכם.

במכון חיבורים, הפסיכולוגים שלנו מתמחים בסוגים שונים של הפרעות חרדה, ובניהם גם התקפי חרדה ואגורפוביה. באתר שלנו תוכלו לצפות בפסיכולוגים השונים שלנו דנים בשיטות הטיפוליות שבהן הם משתמשים ולקבוע פגישת היכרות שבה נתווה עבורכם תכנית טיפולית מותאמת אישית. אנו מודעים למצב הרגיש שבו נמצאים מטופלים במצוקה של התקפי חרדה או אגורפוביה, ונעשה הכל על מנת להקל עליכם את המעבר לתהליך הטיפולי המשקם.

ראו גם: טיפול CBT לחרדות | מהי אגורפוביה

לשיתוף הכתבה >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print

דרג את הטיפול

No ratings yet.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support