טיפול CBT בפתח תקווה

מכון חיבורים מעניק מענה טיפולי מקצועי ויעיל למגוון רחב של מצוקות נפשיות שונות. אחת הדרכים היעילות והמומלצות ביותר לטיפול במצוקות רגשיות הוא טיפול CBT או בעברית - טיפול קוגניטיבי התנהגותי. בהתאם לשיטה, ניתן להקל ולטפל במצוקות רגשיות על ידי התמקדות בדפוסי החשיבה וההתנהגות של המטופל, ובכך להביא להקלה. אנחנו נוכל להסביר לך מה עובר עליך ברמה המחשבתית והרגשית, נסביר לך כיצד נוכל לעזור לך, כך שתוכלו לחוש כבר במפגשים הראשונים שיפור ברמת המצוקה.

טיפול CBT בפתח תקווה

תושבי פתח תקווה והסביבה אשר סובלים מהפרעות רגשיות, חרדות וקשיים נפשיים שונים ומבקשים למצוא מזור למכאוביהם הנפשיים, מוזמנים להגיע למכון חיבורים. אנו במכון חיבורים עוסקים כבר למעלה מ-12 שנים בטיפולי CBT המוענקים על ידי פסיכולוגים ועובדים סוציאליים קליניים המומחים והמקצועיים ביותר. לכל הפסיכולוגיים והעובדים הסוציאליים הקליניים ישנם אישורים מטעם משרד הבריאות וניתן לבקש את מספר הרישיון ותעודת התואר השני מהמטפל או המטפלת.

אז מה זה טיפול CBT?

טיפול קוגניטיבי התנהגותי מדגיש על דפוסי החשיבה וההתנהגות של המטופל. הטיפול ממוקד ויחסית קצר (בין שלושה לשישה חודשים) בממוצע, והוא מוביל לשינוי בדפוסים אלו ובעקבות כך להקלה במצוקות הרגשיות ולעיתים קרובות התחושות הקשות והתסמינים הרגשיים שמהם סבלת יהפכו להיות הרבה פחות משמעותיים בחייך. מערך הפעולות הנכללות בטיפול הקוגניטיבי ההתנהגותי מתמקד בהקניית כלים פרקטיים למטופל, אשר יסייעו לו להתמודד עם מצבים שיוצרים קושי, חוסר אונים ותסכול זמן רב לאחר תום הטיפול. ההבדל בין טיפול CBT לבין טיפולים פסיכולוגיים בגישות אחרות היא ההתעסקות ברמה הפרקטית. טיפולים פסיכולוגיים שונים, ובכללם טיפול פסיכואנליטיים מסורתיים, מתמקדים בשנות הילדות, למשל, מה שגוזל המון זמן וכסף מהמטופל. לעומת זאת, טיפול CBT מתמקדים בבעיה הספציפית של המטופל ובדרך פרקטית שתיתן לך את האפשרות לשלוט על החיים שלך.

במכון חיבורים בפתח תקווה אנחנו מציעים טיפולי CBT ברמה המקצועית והיעילה ביותר. כבר לאחר שיחת הייעוץ הראשונית ניתן יהיה לחוות את היחס, האנושיות והמקצועיות של המטפלים השונים המועסקים אצלנו.

מטפלות

למי מתאים הטיפול?

טיפול קוגניטיבי התנהגותי מתאים למגוון רחב של מצוקות נפשיות. ברמה הפרקטית, ניתן לטפל ביעילות בחרדות ופוביות שונות על ידי בחינת דפוסי החשיבה אשר תומכים בתחושות החרדה ולהתנהגויות המעצימות ומשמרות אותן. אדם הסובל למשל מפוביה מליצנים, יעבור תהליך ממוקד ומכוון מטרה בתהליך הטיפול בעזרת עקרונות מגישת  ה-CBT. במהלך הטיפול דפוסי החשיבה של המטופל יעברו תמורות ושינויים בדרך כזו שתביא לשינוי תפיסת המציאות החרדתית אצל המטופל.ת – ומהר מאד תאפשר הבנה שהמחשבות הקשות ניתנות לעיבוד והכלה ותחושת האיום האדירה מדמות הליצן תהפוך לחוסר נעימות שאיתו אפשר לחיות ובמקרים רבים גם למשהו שניתן לצחוק עליו ולהיחשף אליו ללא חרדה. במקרים רבים, משלבים יחד עם זיהוי והבנת הדפוסים המחשבתיים טיפול התנהגותי. בחלק זה של הטיפול מתרכזים בלמידה, תרגול והטמעה של התנהגויות חדשות ושונות. במקרה של המטופל שלנו, מדובר בחשיפה הדרגתית לליצנים, כאשר בהתחלה הוא רק יצפה בו דרך המסך ובסוף אף ירקוד עמו. לאחר סיום התהליך יחווה המטופל הקלה משמעותית במצוקתו הרגשית.

עובדים

מה קורה בסוף הטיפול?

לאורך השנים טיפלנו במאות אנשים שסובלים מחרדה, דיכאון, קשיים במערכת יחסים,תסביך נחיתות, ערך עצמי נמוך, הפרעות שונות הקשורות לדחף, אכילה רגשית ומגוון רחב של קשיים רגשיים, בעזרת טיפול ממוקד ניתן לשנות את התפיסה וההתנהגות שפוגעים באיכות החיים שלך. העקרון המנחה הוא ששני אנשים עם מוטיבציה לשינוי, כלים ברורים ונגישים שבעזרתם ניתן לחקור ולבדוק את האופן בו את או אתה חושבים ומגיבים ועבודה ממוקדת ורצינית, מובילה לתוצאות שמשנות את התמונה, מעיסוק מטריד ומוגזם בכאב ובמצוקה לעיסוק בדברים שלא הספקתי לעשות ועכשיו אני פנוי.ה לעשות.

רוב האנשים שמסיימים טיפול מתארים לנו שהתפנה להם מקום בראש, בלב ובחיים לעשות מה שהם אוהבים

נשים מחייכות

עוד קצת עלינו

מכון חיבורים מעסיק 40 אנשי מקצוע מומחים בגישת ה CBT – פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, פסיכולוג ילדים ועוד. יש לנו סניפים באיזור המרכז וסניף בפתח תקווה ברחוב ורדינון אליעזר 3. אופן העבודה הייחודי במכון חיבורים איפשר לנו להקים בית טיפולי נעים ומחבק.  מדי שבוע מתקיימת ישיבת צוות מקצועית אשר במהלכה אנשי המקצוע משתפים (תחת הגבלות פרטיות מחמירות, כמובן) את הידע המצטבר מהטיפולים השונים שערכו בשבוע החולף, ויחד הם בונים מערכת טיפולית שיתופית המקנה איכויות גבוהות תחת סטנדרטים בלתי מתפשרים. צוות המכון לומד ללא הרף ועורך תוכניות לימודיות תחת האידיאל לשאיפה למצוינות. בין המומחים שלנו תמצאו מטפלים בעלי שם, ביניהם ד”ר משה טלמון, ד”ר קרין שטרן ( מנחה את קבוצת ילדים ונוער שלנו ), ד”ר רן אלמוג ואור פרי הנחשבים מובילי גישת האקט בישראל.

איך מגיעים לסניף?

כדי להגיע למפגש עם אחד.ת ממטפלי צוות המכון, ניתן להתקשר או לשלוח הודעה ונתקשר אליכם, לאחר בירור ראשוני בטלפון נבקש מהמטפל או המטפלת המתאימים לתיאור המטרה הטיפולית שלכם להתקשר אליכם ולהציג את עצמם, תוכלו לשאול שאלה שחשוב לכם לשמוע את התשובה אליה מהמטפל.ת עצמם ולהבין יותר את מי תפגשו. כמכון גדול אנו כמובן בתקשורת איתכם בכל דבר או קושי שיעלה במהלך הטיפול. יש מי שמקשיב גם בחלק המנהלתי ולא רק בחלק הטיפולי. זה חשוב כי תחושת הביטחון והרוגע מוסיפים לאיכות הטיפול.

הקליניקה בסניף פתח תקווה היא מאד נעימה, אינטימית וחמה. יש חדרים שמיועדים לטיפול בילדים וחדרים שמיועדים לטיפול במבוגרים.

לשיתוף הכתבה >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print

דרג את הטיפול

No ratings yet.

אנחנו כאן בשבילכם

אין סיבה לסבול, השאירו פרטים ואנו נחזור אלייך עם מידע על טיפול מתאים

דילוג לתוכן